Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > BGC’den Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret
BGC’den Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret
...
16-05-2019 12:01
GÜNDEM
0 Yorum
435 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne Gerçekleştirdiği Ziyarette Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, İkinci Başkan ve Marmara Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan, yönetim kurulu ve dernek üyeleri, 31 Mart seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Yücel Yılmaz'ı ziyaret ederek kutlayıp, başarılar diledi.

“Balıkesir İçin Omuz Omuza”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimiyle buluşmasında, "Şehrin dinamikleriyle omuz omuza çalışarak ilimizi 10 yıldızlı şehir yapmak tek hedefimiz." dedi.

Başkan Yılmaz Cemiyeti Kutladı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Şehrimizin en köklü meslek örgütü Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretleri için teşekkür ederim. Gazeteciler Cemiyeti güzel çalışmalar yapan bir kuruluşumuz. Bende bir süre önce kongre yapan ve güven tazeleyen Demir'le ekibine başarılar diliyorum," dedi.

“Yerel Basını Destekleyeceğiz”

Yılmaz, "Balıkesir, Türkiye ve dünyaya bereket saçabilecek potansiyele sahip bir şehir. Köy köy, sokak sokak, mahalle mahalle ne yapacağımızı biliyoruz. Şehrin dinamikleriyle birlikte omuz omuza, samimiyetle çalışarak Balıkesir'i 10 yıldızlı şehir yapmak amacıyla gecemizi gündüzümüze katacağız," diye konuştu.

Gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini dile getiren Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak yerel basına desteklerinin süreceğini kaydetti. 

Başkana Kemençe Ve 15 Temmuz Manşetleri Kitabı Hediye Edildi

Balıkesir ve yerel medya üzerine konuların ele alındığı ve hayli verimli geçen ziyarette Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin de yer aldı. Şahin özel yapım bir kemençe, Demir ise Balıkesir 15 Temmuz Manşetleri kitabını Başkan Yılmaz’a hediye etti.

Balıkesir ile ilgili çeşitli konuların ele alındığı ziyarette BGC Başkanı Ramazan Demir, şunları söyledi, "Yücel Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi sunmak için buradayız. Balıkesir Türkiye'nin en önemli illerinden birisi. İstanbul'un üç katı büyüklüğünde bir coğrafyaya sahip. Allah bu coğrafyaya her türlü güzelliği ve zenginliği bahşetmiş. Milli Mücadeleye ilk kıvılcımı yakan illerden biri olan Balıkesir'in daha iyi konumda olması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla Yücel Başkanımızın da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Balıkesir gazeteleri olarak bizde yanında olacağız.”

Bütün Şehir Olmalıyız

Çünkü Balıkesir bizim. Balıkesir'in plakası gibi 10 numaralı şehir olması için bu ilde yaşayan herkesin, sivil toplum örgütlerinin, iş dünyasının omuz vermesi gerekiyor. Balıkesir'in büyükşehirle birlikte bütünşehir olması gerektiğine inanıyoruz.  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti bunu başarmış meslek kuruluşlarımızdan biri. 1961'de kurulan Cemiyetimiz. Bandırmasıyla, Edremit'iyle tek ses tek yürek olmuş.

Ayvalık'tan Erdek'e, Dursunbey'den Edremit'e, Savaştepe'den Gönen'e kadar 20 ilçemizin Balıkesir Büyükşehir çatısı altında bütün şehir olmasının sağlanması Balıkesir'i gerçek manada 10 numaralı şehir yapacaktır. Burada bize düşen her görevi yapmaya hazırız."

Başkan Demir, BGC üyesi olan Mehmet Örs ve Sevil Bıçakçı'nın Yücel'in ekibinde olmasından da memnuniyet duyduklarını söyledi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
BGC’den Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net