Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İlk Mahsuller BTO’ya Geldi
İlk Mahsuller BTO’ya Geldi
...
11-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
394 Okunma
Haberi Yazdır

2019 Yılının İlk Mahsulleri Bandırma Ticaret Borsası’nda İşlem Gördü.

Yeni hasat sezonunun ilk Arpa mahsulünü Doğruca Köyü’nden Orhan Sezer adlı üretici getirdi. Yılın ilk arpasının 50 kg lık bölümü sembolik satışla kilosu 14 TL den Encin Zahirecilik Bülent Encin tarafından satın alındı. Mahsulün geri kalan 2,5 tonluk kısmı da yine Bülent Encin tarafından 1 lira 26 Kuruştan satın alındı.

Sezonun ilk buğdayını Doğruca Köyü’nden Ender Tınmaz adlı üretici getirdi. Sezonun ilk buğdayının 50 kg lık bölümü sembolik satışla kilosu 14 TL den satıldı. Sembolik satışla satılan ilk buğdayı Araslar Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilisi ve Bandırma Ticaret Borsası Meclis Üyesi İbrahim Aras satın aldı.  Buğdayın geri kalan 1 tonluk kısmını da Sezgin Zahirecilik Ltd. Şti. yetkilisi Haluk Sezgin  1 lira 76 Kuruştan satın aldı.

2019 yılı ilk Kanola mahsulünü de Doğruca Köyü’nden Ali İz adlı üretici getirdi. İlk mahsul kanola da 50 kg lık bölümü sembolik satışta kilosu 14 TL den satıldı. Kanolayı da Ahmet Toygun Zahirecilik firma yetkilisi ve Bandırma Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ahmet Toygun satın aldı. Kanolanın kalan 500 kg lık bölümünü de yine Meclis Üyesi Ahmet Toygun satın aldı.

Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek yeni hasat sezonun ülkemize, üreticilere ve tüccarlara hayırlı olmasını temenni ederek “ Yeni sezonda inşallah üreticimizin de tüccarımızın da yüzü güler. 2019 yılı harmanını herkese bereket getirmesini diliyorum” dedi.

Etiketler :
İlk Mahsuller BTO’ya Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net