Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Dr. Ergöz Kent Konseyi Başkan Adayı
Dr. Ergöz Kent Konseyi Başkan Adayı
...
12-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
351 Okunma
Haberi Yazdır

Aile Hekimi Dr. Murat Ergöz, Bandırma Kent Konseyi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Gar Kahve&Mutfak’ta basın toplantısı düzenleyen Dr. Murat Ergöz” gelin hep beraber bu kentin hikayesine yeni bölümler yazalım. Doğup büyüdüğüm bu güzel şehre ve halkına hiçbir siyasi veya ticari beklentim olmadan hizmet edebilmek, şehir hayatına katkı sunabilmek için Kent Konseyi Başkanlığına aday oluyorum. Bu şehre Kent Konseyi ile katkı sunabilmenin vereceği manevi haz, benim en büyük motivasyonumdur. Çünkü, ben bu şehre tutkulu bir aşk ile bağlıyım. Bu şehre kendimi borçlu hissediyorum” dedi.

Bandırma’nın öz be öz çocuğu

Bandırma'da zamanın doğum hastanesi olan ve postanenin karşısında bulunan çocuk sarayında dünyaya geldim. İlkokulu Vecihibey'de, ortaokulu Bandırma Ortaokulunda, liseyi ŞMG'de okudum. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ni bitirdim. Ankara'da TODAİE'de (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) kamu yönetimi yüksek lisans eğitimine devam ettim. Halen Bandırma Ayyıldız Mahallesi'nde ( eski adı Marmara Evleri) faaliyet gösteren Cemal Eriş Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimi olarak görev yapıyorum. Üç çocuklu (Etibank-şimdiki adı ile Eti Maden İşletmelerinin boraks ve perborat fabrikalarının kuruluşunda görev yapmış) emekli memur bir ailenin üç çocuğunun en büyükleriyim. Evliyim ve bir çocuk babasıyım. Eşim Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü'nde kamu avukatıdır.

Hiçbir siyasi ve ticari beklentim olmayacak

Hep beraber yaşamakta olduğumuz bu nadide Şehir, kurtuluş yolunda Büyük Liderimiz Mustafa Kemal'i taşıyan Vapura adını vererek onurlanmış bir şehirdir. Ayrıca kurtuluş savaşı destanımızın son kurşununun atıldığı Şehir olmasından dolayı da çok ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Buna ilave olarak Bandırma Kentimiz özel coğrafi konumu, barışçı ve özgürlükçü yapısı, ulaştığı uygarlık düzeyi ile yüksek bir potansiyele sahiptir. Bu kent, hayatımın her döneminde benim için büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bandırmamız bir Atatürk ve Cumhuriyet kentidir. Doğup büyüdüğüm bu güzel şehre ve halkına hiçbir siyasi veya ticari beklentim olmadan hizmet edebilmek, şehir hayatına katkı sunabilmek için kent konseyi başkanlığına aday oluyorum. Bu şehire kent konseyi ile katkı sunabilmenin vereceği manevi haz, benim en büyük motivasyonumdur. Çünkü ben bu şehire tutkulu bir aşk ile bağlıyım. Bu şehire kendimi borçlu hissediyorum.

El ele hep beraber bu güzide kent için çalışacağız

Kent konseyleri gücünü yerel yönetimlerden ve kent halkından alırlar. O sebeple öncelikle kent konseylerinin halk içerisinde bilinilirliğinin artması, daha sonra da kent konseyinin kamu ve sivil toplumun güvenini kazanması ve inanılırlığının artması gerekmektedir. Bunlar sağlandıktan sonra artık kendiliğinden oluşan, kendi kendini finanse eden, kentimize dair büyük projelerin önü açılacaktır. Kent konseyi başkanı olduğum takdirde yürütme kurulum ile birlikte konseyin kurumsal kimliğini güçlendirecek çalışmalar ve düzenlemeler yapmak, öncelikli hedefimiz olacaktır. Bunun için üniversitemizden de destek alarak bilimsel yöntemler kullanacağız. Konsey tarafından önceden oluşturulmuş olan mevzuatı elden geçirip ihtiyaç duyulan alanlarda yeni yönergeler hazırlayıp konsey genel kurulunun onayına sunacağız. Neticede konsey bünyesinde yeni meclisler ve çalışma grupları oluşturacağız. Her bir konsey üyesinin, konseyin çalışmalarında aktif rol almasını sağlayacağız. El ele, hep beraber bu güzide kent için çalışacağız. Çünkü kent konseyi yürütme kurulunun icracı yapısının yanında tüm kent konseyi üyelerini koordine ve motive edici bir görevi olduğuna inanıyoruz. Kent konseyimizi Bandırmamız için adeta bir tür düşünce kulübü,inovasyon ve strateji merkezi yapacağız.

Bandırma halkının, 160.000 nüfusu ile birlikte, hemşehrilik bilincini arttıracak projeler yapacağız. Bu kentte yaşamakta olan her bir birey, bu şehir ile daha fazla gurur duyacak, bu kenti daha fazla sevecek. Projelerimizden bazılarını sizlerle şu an paylaşmak istiyorum.

Kent konseyi olarak başarı hikayeleri yazmış olan coğrafi olarak kentimize yakınlıkları sebebi ile Bursa/Nilüfer Kent Konseyi ve Eskişehir/Odunpazarı Kent Konseyi ile yakın temas halinde olacağız. Başarılı olmuş çalışmalarını kentimizde uygulayacağız.

Bandırma halkının kentsel sağlık profilini çıkartacak, demografik çalışmalar yapacak ve ortaya çıkan sonuçlara göre strateji belirlenmesi anlamında önerilerde bulunacağız.

Gönüllü kuruluşlarla beraber akıllı kent projesi hazırlayıp, yine gönüllülerle beraber cep telefonları için ücretsiz bir “Bandırma aplikasyonu” oluşturulmasına destek vereceğiz.

Kent konseyi yönetimi olarak bu şehirde yaşayan kadınlarımıza dair çalışmalarımız olacak. Oluşturduğumuz projeler kadınlarımızın hem kültürel hayatına, hem eğitimlerine,hem sosyal hayatlarına hem de ekonomik hayatlarına dokunacak. Kadın meclisimizde kadınlarımız kent konseyi adına proje ve sorunlarını tartışacak çözümler üretecekler.

Gençlik meclisini faal hale getireceğiz

Kentimiz artık bir üniversite kenti. Yılın büyük bir bölümünü kentimizde geçiren genç nüfus çok fazla. Bu genç nüfusu çok önemsiyoruz. Bandırma 17 Eylül Üniversitesinde eğitim görmekteolan gençlerimizin Bandırmamız ile yollarının kesişmesini, bu kentin aydınlığını gidecekleri yerlere taşımaları ve bu güzel şehrin gönüllü elçileri olmaları açısından bir fırsat olarak görüyoruz. Ayrıca bu kentte yaşayan genç nüfusun dinamizminin kentimize büyük bir artı değer katacağına inanıyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. Gençlik meclisini faal hale getireceğiz. Gençlerimiz odaklı sağlıklı beslenme,sağlıklı yaşam tarzı,uyuşturucudan korunma gibi konularda farkındalıklarını arttırıcı projelerimiz var. Ayrıca gençlerimizi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda aydın,bilimsel düşünen,yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak yetişmesinde katkısı olacak projelerimiz var. Robotik kodlama, Endüstri 4.0 ve bilişim konularında eğitim ve motivasyon çalışmalarımız olacak.

Çevre bilincini arttırıcı projelerimiz hazır. Hava kalitesi ve temiz çevre bilinci oluşturma konusunda çalışmalar yapacağız. Kentimizin ve çevresinin ağaçlandırılması konusunda çalışacağız. Yerlerin temiz tutulması konusunda eğitim çalışmalarımız olacak.

Üniversitemizden de destek alarak Avrupa Birliği ve Uluslar arası toplum ile beraber kentimize dair projeler üzerinde çalışacağız. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi-Bandırma Kent Konseyi ortak çalışma grubu oluşturacağız.

Projelerimiz içerisinde sokak hayvanları da var. Yaşam alanımızı paylaştığımız sokak hayvanları için bir çalışma grubu oluşturacağız.

Her bir mahalle muhtarımız kente dair çok ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Kent konseyi üyesi olsun ya da olmasın her bir muhtarımızla kent konseyinde beraber çalışacağız. Her bir mahallede,mahalle muhtarlarımızın liderliğinde mahalle komisyonları oluşturacağız. Dezavantajlı kesimler için daha fazla çalışacağız.

Balkan kentleri ile temaslarda bulunacak ve ortak projeler gerçekleştireceğiz.

Bandırmamız festivalleri, kitap günleri gibi etkinlikleri sahiplenerek kültür ve sanata sahip çıkmış bir kenttir. Kent konseyimiz bünyesinde her yaş grubundan pek çok insanın sanat icra ettiği Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarımız yer almaktadır. Bu güzide korolarımıza desteğimiz artarak devam edecektir. Kentimizdeki müzik ve sanatı desteklemek ve yeni projeler üretmek için ayrıca bir çalışma grubu oluşturacağız. Bandırma'da müzik ve sanatı her bir mahalle, her bir sokak hissedecek. Kent bünyemizde amatör müzik yarışmaları düzenleyeceğiz. Bandırma'nın dört bir yanındaki sokaklarda sosyal ve kültürel aktiviteler düzenleyeceğiz.

Tüm projelerimizde kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, mahalle muhtarları ve Bandırma halkı ile beraber çalışacağız. Çalışmalarımız neticesinde Bandırma kenti Ulusal ve Uluslararası hak ettiği marka değerine ulaşacak. Sonuç olarak Bandırma’mıza turistik ve kültürel çok daha fazla ziyaret alacağız.

Şimdi size şu an aramızda bulunan, hepsi birbirinden değerli, aynı ekipte olmaktan gurur duyduğum, Kent Konseyi Yürütme Kurulu adaylarımızı tanıtmak istiyorum.

Kadri Civan; Birikimi ve duruşu ile bize güç veriyor. 1962 Bandırma doğumlu. ŞMG Lisesi mezunu. Eti-Maden İşletmeleri işçi emeklisi. Basketbol Bölge Temsilciliği,Petrol-İş Sendikası işçi temsilciliği görevlerinde bulundu. Emekli olduktan ve Bandak ile tanıştıktan sonra doğa yürüyüşleri, dağcılık ve bisiklet etkinliklerine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Deniz Taylan; Müzik öğretmeni. Kent Konseyi Kadın Komisyonu'nda görev aldı.

Ayrıca Eğitim-İş Sendikası'nın yönetiminde görev aldı.

Belgin Şentürk; Bandırmamızın en eski mahallelerinden birisi olan 15.000 nüfuslu Paşabayır Mahallemizin muhtarı.

Hep beraber bu kente hizmet etmek, doğru ve nitelikli işler yapmak için, kent konseyine üye gönderen tüm sendikalar, muhtarlar, sivil toplum örgütleri,kamu kurumları ve Bandırma Halkı'ndan kent konseyi seçimlerinde ve sonrasında destek istiyorum.

Hep beraber çalışıp güzel işlere imzalarımızı atacağız. Her şey Bandırma için.

“Bandırma İçin Hep Beraber El Ele”” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Dr. Ergöz Kent Konseyi Başkan Adayı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net