Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Yol’da birlik ve Ozanlara saygı”
“Yol’da birlik ve Ozanlara saygı”
...
13-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
108 Okunma
Haberi Yazdır

 

Edremit Körfezi’nde faaliyet gösteren Alevi Dernekleri ve Vakıfları tarafından Altınoluk Amfi Tiyatro’da “Yol’da birlik, ozanlara saygı gecesi” düzenlendi. Geceye Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Ayetkin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Edremit Körfezi’nde faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Derneği Edremit Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Altınoluk Şubesi, Cem Vakfı Güre Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Küçükkuyu Şubesi, Pir Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şubesi, Cem Vakfı İmko Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Burhaniye Şubesi tarafından düzenlenen “Yol’da birlik, ozanlara saygı gecesi” Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde ki Antandros Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi.

Körfez’de ki 7 Alevi dernek ve vakfı tarafından düzenlenen geceye CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, eşi Oya Arslan, Hattuşa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan, CHP önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, dernek ve vakıfların yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sanatçılar Grup Abdal, Özlem Taner, Muharrem Temiz, Evren Erol ile AKD Altınoluk Kadın Korosu’nun türküleri renk kattığı gecede deyişler söylenip dualar okundu.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yaptığı konuşmada “Sizler türkü söylemeyi, türküleri sevmeyi bırakmadınız. İncinseniz de incitmediniz, 72 milleti bir gördünüz. Cumhuriyet’ten asla vazgeçmediniz, Atatürk’ü kalbinizden hiç ama hiç sökmediniz. Elini sol yanında canının üstünde, can’ı başın üstünde tuttunuz. Türküleri baş-göz üstünde tuttunuz. Onun içindir ki siz türküler kadar güzelsiniz ve türküler sizin kalpleriniz kadar güzeldir. Sevgili canlar nerede bir türkü söyleyen görürseniz korkmayın ve yanına oturun. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur, olamaz. Türkülerin içinde korkak olamaz. Türküler yalındır, yalnız olamaz, türküler yoz değildir hele yobaz hiç olamaz. Ozanlara saygı gecesindeyiz. Ozan olmak, aşık olmak, türkü yazmak, yakmak kolay değildir. İnsan olmanın onurunu türkülerde yaşıyoruz. Kardeşliğin ve huzurun tüm coğrafyamızda egemen olduğu barış dolu yarınlar temennisiyle böylesine anlamlı bir organizasyona imza atan canlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler :
“Yol’da birlik ve Ozanlara saygı” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net