Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Halk Eğitim’den Yılsonu Sergisi
Halk Eğitim’den Yılsonu Sergisi
...
13-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
223 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün 2018-2019 eğitim öğretim yılı belge dağıtım ve sergi açılış töreni yapıldı.

Törene Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Albay Selahattin Akalp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, ve çok sayıda konuk katıldı. Açılışta konuşan Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın, Eylül ayından bu yana 32 alan ve 166 programda düzenlenen 547 adet kursa toplam 16 bin 233 kursiyerin katıldığını söyledi. 

Binlerce kursiyerimize ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız

Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. “Kurum olarak, hayat boyu öğrenmenin, bilimsellik ve bütünlük, geçerlilik, gönüllülük, herkese açıklık, her yerde eğitim, ihtiyaca uygunluk, iş birliği ve eş güdüm, planlılık, süreklilik, yenilik ve gelişmeye açıklık ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. 

2018-2019 Eğitim - Öğretim yılında 57 adet okuma yazma kursunda 401 kursiyerimize, Mesleki ve teknik alanda açılan 215 adet kursumuzda 6.127 kursiyerimize, Sosyal ve kültürel alanda açılan 332 adet kursta 10.106 kursiyerimize, mezun öğrencilerimize yönelik üniversiteye hazırlık kapsamında açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında 110 kursiyerimize, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İş eğitimlerimizde 10 adet kursta 162, hijyen eğitimlerimizde 39 adet kursta 1.663 kursiyerimize eğitim verilmiştir. İlçemizde faaliyet gösteren birçok ticari kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapılmış, eylül ayından bu yana  32 alanda 166 programdan 547 adet kursumuzda toplamda 16.233 kursiyere eğitim verilmiştir.

Açık öğretim faaliyetlerimizde, Açık Ortaokulda 1.860, Açık Lise de 3.308 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır. Toplamda acık öğretimde kurumumuzda kayıtlı öğrenci sayısı 5.168'dir.  Açık Lise ve Açık Ortaokuldan mezun olan öğrencilerimiz örgüneğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile aynı haklara sahiptir.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün internet sayfasında yayınlanan 2018 İzleme ve Değerlendirme Raporuna göre Ülkemizde Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine katılım oranı %10,18 olarak ilan edilmektedir. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2018 yılı  katılım oranımız %10.51 olarak gerçekleşmiştir. Bize gösterilen güven için tüm eğitim öğretim paydaşlarına teşekkür ediyoruz.

    Kurumumuz, Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, Hicri Ercili Sevgi Evleri gibi eğitim açısından özel bireylerin olduğu yerlerde kursların açılmasında ayrı bir hassasiyet göstermiş, buralardaki çalışmalara destek olmuştur.

Sayın Valimizin önderliğinde ilimizde yürütülen BENGİ projesi kapsamında; Müdürlüğümüz Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenimiz ve kursiyerlerimizce hazırlanan ürünler  "HER ÇOCUĞA BİR OYUNCAK" etkinliği ile Muş merkez Umurca Köyü Umurca İlkokulu öğrencileriyle buluşturulmuştur. Yine "YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARININ YAYGINLAŞTIRILMASI" adlı bengi projesi kapsamında ingilizce kursu ve üniversite hazırlık kursu kursiyerlerince Bandırma Açık Ceza İnfaz Kurumu bahçesinde fidan dikimi etkinliğimizi gerçekleştirdik. Ayrıca Müdürlüğümüz Aşçı Çırağı ve Yaş Pasta yapımı kursu öğretmeni ve kursiyerleri tarafından düzenlenen Kermes ile elde edilen gelir Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Vakfına bağışlanmıştır. Müdürlüğümüzce açılmış olan Şiş Örücülüğü kursu öğretmenimiz ve kursiyerlerince  "ÖREN MELEKLERDEN GÜLEN ÇOCUKLARA" etkinliği ile hazırlanan ürünler (şapka, eldiven, atkı) Balıkesir İli Savaştepe İlçesi Soğucak İlkokulu öğrencilerine teslim edilmiştir. GÖZ NURUNDAN GÖZ BEBEKLERİMİZE" adlı Proje ile de El Sanatları öğretmenimiz ve kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan 138 adet ürün Iğdır İli Karakoyunlu İlçesi Taşburun Köyü Şehit Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent AYDIN İlkokulu´na gönderilmiştir.

Kursiyerlerimizce Barış Manço Kültür Merkezinde verilen Türk Sanat Müziği konseri halkımız tarafından büyük ilgi görmüştür. Belediye Kültür ve sanat Merkezinde ve Melih Çınar Sergi Salonunda kurumuzu tanıtım amaçlı 2 adet sergi açılmış, Şoförler odası salonunda kaynaşma ve dayanışma etkinliği yapılmış, hem kurumumuz tanıtılmış hem de maddi destek sağlanmıştır. Sporda yetenek 10 la gelecek projesi kapsamında belirlenen okullarda İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz  ile birlikte 14 kursumuzda 630 öğrencimiz bulunmaktadır.

Bütün bu çalışmalarda bize önderlik eden Sayın Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize, ayrıca kurslarımız için bize yer tahsisinde bulunan Büyük Şehir ve Bandırma Belediyelerimize, Okul Müdürü arkadaşlarımıza, derneklerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kurslarımıza katılıp belge almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.”             

Bandırma Ortaokulu Halk Eğitimi Merkezi hizmetine verilecek

Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazar’da  yaptığı konuşmasında “2.5 yıldan bu yana ilçede görev yapıyorum. Ülkemizde Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine katılım oranı yüzde 10.18 olmasına rağmen bu oran ilçemizde yüzde 10.51’dir. Mevcut bina Halk Eğitimi Merkezinin faaliyetleri için yetersiz kalıyor. Bunun için önümüzdeki dönem Bandırma Ortaokulu eski binasında eğitim faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi çeşitli yörelere ait oyunlar sergileyerek davetlilerden büyük alkış topladılar. Daha sonra kursiyerlere tek tek isimleri okunarak protokol tarafından sertifikaları verildi. Bir yıl boyunca çeşitli kurslarda eğitim gören kursiyerlerin el emek göz nuru ile hazırladıkları eserler protokol üyeleri ve davetli vatandaşlarca tek tek gezilerek büyük beğeni topladı. /Ahmet Türkmen-Canan Babacan Yıldız

    

Etiketler :
Halk Eğitim’den Yılsonu Sergisi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net