Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bahçeşehir Koleji Dünya 3.Sü Oldu
Bahçeşehir Koleji Dünya 3.Sü Oldu
...
13-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
222 Okunma
Haberi Yazdır

Kodlama ve robotic alanında Türkiye’de öncülük yapan Bahçeşehir Kolejleri bu alandaki çalışmalarını her yıl Türkiye Bilim Kahramanları’nın düzenlediği FIRST® LEGO® League FLL Turnuvası’na katılarak Türkiye ve dünya takımları ile yarışıyor.

Bu kapsamda düzenlenen yarışmalarda yeni bir derece elde ederek Dünya 3.’sü olan Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi açıklamada bulundu. Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Bu uzun soluklu bir projedir. Robotik takımımız ENTERPRISE, “Uzay ve Astronot Sağlığı – Intoorbit” konulu “Radyasyondan Koruyucu Yelek – BORX” projesini 5 ayda tamamlamış, yarışmanın ilk ayağı olan Bursa Bölgesel Turnuvası’nda, 33 takım arasında “Robot Performans 1.liği” ve “Şampiyonluk” kupasını okulumuz ve Bandırma’mıza getirmiştir. Bu derecenin devamında İzmir Ulusal Turnuvası’na katılmış “Programlama” ödülünü alarak Dünya Şampiyonluğu Turnuvası’na katılmaya hak kazanmış Dünya şampiyonası Amerika, Lübnan, Avustralya, Uruguay ve Türkiye olmak üzere beş ülkede yapılmıştır. Türkiye’de yapılan turnuvaya 41 ülkeden 83 takım katılmıştır. Takımımız bu turnuvada Türkiye adına hem ev sahipliği yapmış hem de diğer ülke takımları ile yarışmış ve “Research Award 3rd. Place (Araştırma ödülü)” alarak dünya 3.lüğü kupası ile okulumuzu ve Bandırma’mızı gururlandırmıştır. Bütün çalışmalarından ve başarılarından dolayı takımımız da görev alan öğrencilerimizi ve takım koçları Kimya Öğretmenimiz Özge Göksel ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Bahadır Kale’yi tebrik ediyoruz.”

Etiketler :
Bahçeşehir Koleji Dünya 3.Sü Oldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net