Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bahçeşehir Koleji’nde Mezuniyet Töreni
Bahçeşehir Koleji’nde Mezuniyet Töreni
...
15-06-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
457 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Bahçeşehir Koleji 2018-2019 mezunları, yapılan görkemli diploma töreniyle okullarına veda ettiler.

Tören,  öğrencilerin sınıf öğretmenleri eşliğinde yerlerini almaları ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler bayrak ve flama teslim töreniyle devam etti. Okul müdürü Mebrike Balvar’ın açılış konuşmasının ardından öğrenciler tek tek isimleri okunarak öğretmenlerinin elleinden diplomalarını alma sevinci yaşadılar. Bahçeşehir Koleji Ortaokulu’nu  birincilikle bitiren Kağan Çelik, ikincilikle bitiren Merve Aygül ve üçüncülükle bitiren Kutay Karahan, Bahçeşehir Koleji Lisesini birincilikle bitiren Asra Semen Sönmez, ikincilikle bitiren Kerem Yaldız ve üçüncülükle bitiren Yeliz Yeşilçimen’e törende plaketleri verildi. Ayrıca okul birincileri yaş kütüğüne plaket takma mutluluğu yaşadılar. Tören, öğrencilerin komut eşliğinde ondan geriye saydıktan sonra keplerini havaya fırlatarak sona erdi.

Okul müdürü Mebrike Balkar, “ülkemizin yarınında söz sahibi olacak çağdaş Atatürk gençleri aldıkları sağlam eğitimin güveniyle bundan sonra ki yaşamlarına merhaba dediler” ifadesinde bulundu. Mebrike Balkar konuşmasına şöyle devam etti. Bir öğretim yılının daha sonuna geldik. Bizler için gurur ve hüznün yaşandığı bir törene daha tanıklık edeceğiz.

Değerli veliler ve misafirlerimiz

Bizler Türkiye'nin geleceğini yazan nesilleri yetiştiren nitelikli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak için çalışan Bahçeşehir Koleji ailesiyiz.Bilgi ve tecrübemizle eğitimde hep daha iyisini başarmayı hedefimize koyduk. Bu hedefe ulaşmak için ilk günkü heyecanla çalışıyoruz. Bahçeşehir Kolejinde bizler 21. yy. becerilerini edinmiş, topluma değer katan ezberleyerek değil yaparak, yaşayarak öğrenen; hayallerini fikirlerini projeye üretime dönüştürmeleri için daima teşvik edilen aydınlık nesiller yetiştiriyoruz. STEM'den kişiye özgü öğretim modeline, Master 6'dan çift dilli eğitime, kodlama ve robotik uygulamalarına ülkemizdeki yenilikçi eğitim model ve uygulamalarının öncülüğünü yapıyoruz. Öğrencilerimizi yalnızca ayrıcalıklı bir akademik programlarda değil aynı zamanda Bahçeşehir Koleji'nin özünü oluşturan yenilikçilik, sürdürebilirlik, topluma değer katma, dünya vatandaşlığı ve liderlik değerleriyle donatıyoruz. Pusulamız olan Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefimizden bir an bile şaşmadan ilk günkü heyecan ve azmimizle çalışmaya devam ediyoruz.

Değerli meslektaşlarım

Kurucumuz Enver Yücel 'Hayalleri olmayanların gerçekleri de olmaz' der. Her geçen gün güçlenerek hep birlikte daha çok daha büyük hayaller kuracağız ve bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek üzere yeni yollara çıkacağız. Gururla ilerleyeceğimiz bu yolda hep birlikte yürüyecek olmaktan duyduğum heyecan ve mutlulukla sîzlere bugüne kadar gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Sevgili öğrenciler

Birçoğunuz anasınıfından itibaren Bahçeşehir kolejlerinde yetiştiniz . Şimdi ayrılma zamanı ne zaman büyüyeceğim derken işte o zaman geldi. Bazılarınız ortaokulu bitirirken bazılarınız lise eğitimini tamamladı. Sîzleri Bahçeşehir ailesinin birer parçası olarak yalnız akademik değil vazgeçemediğimiz değerlerimizle büyüttük. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’ün yolundan ayrılmadan bayrağımıza, vatanımıza ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkacağınızdan hiç şüphem yoktur. Bundan sonra sizleri bekleyen yeni eğitim dönemlerinizin Çok mutlu ve başarı dolu olmasını tüm yönetici ve öğretmenleriniz adına diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” /Ahmet Türkmen-Canan Babacan Yıldız

Etiketler :
Bahçeşehir Koleji’nde Mezuniyet Töreni -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net