Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Karneler Alındı
Karneler Alındı
...
15-06-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
418 Okunma
Haberi Yazdır

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılının Sona Ermesiyle Birlikte Okullarda Karne Törenleri Düzenlendi.

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Bandırma’daki okullarda da karne heyecanı yaşandı. Karnelerini alan toplam 24 bin öğrenci, 9 Eylül Pazartesi Günü’ne kadar sürecek uzun soluklu yaz tatiline girdi. Bilindiği üzere yaz tatili 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle, okulların başlangıç ve kapanış tarihlerinden birer hafta kısaltıldı.

Protokol  tarafından düzenlenen karne dağıtım töreni bu yıl ise Fatih İlkokulunda  gerçekleşti. Karne törenine Kaymakam Günhan Yazar , Garnizon Komutanı  Hava Pilot Albay Selahattin Akalp ,Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan katıldı.

Birinci ve dördüncü sınıfların diploma ve başarı belgelerini dağıtan kaymakam Günhan Yazar, Bandırma’da başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirildiğini belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Velilere de seslenen Kaymakam Yazar, öğrencilerin tatilde dinlenmeleri istedi ve kitap okumalarını da tavsiye etti. Bandırma’da eğitim seviyesinin yükseldiğini belirterek yeni yaptığımız ve yapmakta olduğumuz okullarla eğitimde sınıf sıkıntımızda bitiyor dedi. Öğrencilere karneleri ile birlikte kitap hediye eden Kaymakam Günhan Yazar, tatilde okullarında onarımlarının yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yılsonu nedeniyle yaptığı açıklamada;

”Eğitim Öğretim yılını verimli bir şekilde değerlendiren sizler, bir üst sınıfa geçecek veya okulunuzdan mezun olarak yeni bir başlangıca adım atacaksınız. Emeklerinizin ve başarınızın sembolü olan karnelerinizi, haklı gurur ve mutlulukla alıyorsunuz. Çalışmalarınız sonucunda almış olduğunuz karneler, başarılarınızın göstergesi olmalarının ötesinde,sizler için kendinizi keşfetmeniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için birer pusuladır. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, teknolojik yeniliklere hakim , geleceğimize yön verecek bireyler olarak yetişmesi önceliğimizdir.

Kıymetli veliler;

Her biriniz, çocuğunuzun iyi bir eğitim alarak,başarılı,saygın ve topluma yararlı bireyler olabilmeleri amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktasınız. Bununla birlikte daha önemli olan konu ise karnelere vereceğiniz tepkilerdir. Olumsuz tepkiler vererek öğrencimizi öğrencimizi kırmak ya da ona kızmak ve hatta başkaları ile kıyaslamak gibi son derece yanlış davranışlarda bulunmak yerine, olumlu ve yapıcı bir tavır sergilemek, empati kurarak süreci değerlendirmek isabetli olacaktır,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Karneler Alındı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net