Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > ÇYDD Basınla Bir Araya Geldi
ÇYDD Basınla Bir Araya Geldi
...
17-06-2019 10:27
GÜNDEM
0 Yorum
354 Okunma
Haberi Yazdır

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Basına Kahvaltı Vererek Son Dönemlerdeki Çalışmalar Hakkında Bilgilendirmelerde Bulundu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi, Green Cafe’de verdiği kahvaltıda basınla bir araya geldi. düzenlendi. Kahvaltıya, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şube Başkanlığına seçilen Av. Ece Başaran, yönetim kurulu üyeleri ve üyeler de katıldı.

23 Mart 2019 tarihinde yapılan genel kurul sonrası göreve gelen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şube Başkanı Av. Ece Başaran, yönetim kurulu üyeleri ve dernek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Av. Ece Başaran konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana 17 yeni üyenin derneğe üye olduğunu belirtti. Av. Ece Başaran şunları söyledi, “ Seçildiğimiz günden bugüne kadar yaptıklarımız ve aldığımız kararları bir yerine getirmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerin arasında ilk önce derneğimiz binasını taşıdık. Taşınma işimizi çok büyük bir oranda aldığımız bağışlarla gerçekleştirdik. Gençlerimizden iki yönetim kurulu üyemiz ile birlikte 3-4-5 Mayıs’ta Manisa’da düzenlenen Gençlik Çalıştayına katıldık ve kadın hakları, ekoloji, geri dönüşüm gibi konularda projeler ürettik. 18 Mayıs Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kurucu Başkanımız Prof.Dr. Türkan Saylan’ın 10.ölüm yıl dönümü olması nedeni ile Bandırma Belediyesi Nikah Salonunda bir anma etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz tarafından organize edilen etkinliğe Bandırma Şiir Yolcuları grubu da desteklerini sundu. Yoğun ilgi gören etkinliğimiz Bandırma halkı tarafından çok başarılı bulundu. Etkinlik sonrası öğrencilerimize iftar yemeği verdik. 19 Mayıs törenlerinde Atatürk heykeline çelenk koyuldu, akşam düzenlenen fener alayına katıldık.

Yönetim kurulumuzca Atatürkçü Düşünce Derneği, Bandırma Kaymakamlığı, ilçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretleri gerçekleştirildi. 25-26 Mayıs’ta İstanbul’da yapılan ÇYDD Genel merkez kurulumuza şubemizden iki delege katıldı. Derneğimizin tarihinde ilk kez gerçekleşen iki adaylı seçimde başkanımız. Av. Ece Başaran hukukçu delege olması nedeni ile divan başkanlığına layık görüldü. Türk Amerikan Vakfı tarafından genel merkezimize 40 bin dolar bağış yapıldı. Başarılı ve pozitif bir havada geçen seçimde Prof. Dr. Ayşe Yüksel derneğimizin yeni genel başkanı seçildi. Yönetime seçildiğimiz 23 Mart’ta itibaren derneğimize 17 yeni üye kaydı yapıldı.  Çağdaş Yaşam Derneği Bandırma Şubesi olarak üye sayımızı arttırmayı hedefliyoruz.”

Av. Ece Başaran ayrıca Kent Konseyi seçimlerinde de kimi destekleyeceklerini açıkladı. Av. Ece Başaran, “Kent Konseyi Başkanlığı seçiminde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi olarak Kent Konseyi Başkan Adayı Nermin Kotil Mutlu’ya destek olmaya karar verdik. Bizde çalışıp kendisine desteklerimizi vereceğiz,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
ÇYDD Basınla Bir Araya Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net