Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İşgaliye Suistimalleri Haddinden Fazla Oluyor
İşgaliye Suistimalleri Haddinden Fazla Oluyor
...
17-06-2019 10:29
GÜNDEM
0 Yorum
286 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Tuhafiye, Manifatura ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası başkanı Adnan Gemici, esnafların işyeri işgaliyesini haddinden fazla yaptıklarını belirterek bu konuya çeki düzen verilmesi gerektiğini söyledi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un geçtiğimiz günlerde meclis toplantısında işgaliyeler hakkında yeni bir düzenleme yapacaklarına yönelik açıklamasını haklı bulduklarını belirten Adnan Gemici, belediyenin işgaliyelerle ilgili alacağı kararı sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti.

Bizi ilgilendiren odamıza bağlı kendi esnafımız

Gemici ”Bandırmamızda 15 tane meslek odasına bağlı, Ticaret Odası’na bağlı bir sürü değişik iş yerleri var. Lokantacısı, bakkalı, manavı, kasabı, tuhafiyecisi gibi bir sürü esnaf var. Bizi ilgilendiren bizim esnafımız, diğerleri her oda başkanı kendi branşında söz sahibidir. Bizim tuhafiye esnafının çok büyük bir suiistimali yok. Zaten 60 cm’ye kadar daha önceki meclis kararlarında kapı önü işgaline müsaade edildi. Hatta çoğu da bununla ilgili belediyemize işgaliye ücreti ödüyor. Bu yıllardır bu şekilde ama görüyoruz ki suiistimaller haddinden fazla oluyor. Hele trafiğe kapalı alanlarda bazı meslek dallarında bir sürü suiistimaller var. Belediyemizi ben bu konuda haklı görüyorum. Bizim branşımızı pek fazla etkileyeceğini zannetmiyorum ama diğer branşlardaki arkadaşlar bu konuda biraz mağdur olacaklar gibi görünüyor.

Pazar yerleri ile ilgili bir takım kararlar alındı

2015 yılından beri Pazar yerleriyle ilgili toplantı yapılmıyordu. Geçen ay yapılan toplantıda Pazar yerlerinin devirlerinin açılması, boş parsellerin dağıtılması ve Pazar yerlerinin denetlenmesiyle alakalı komisyon oluşturulması hakkında karar alındı. Mecliste 3 bin lira gibi bir bedel belirlemişler. Tabi biz bedelsiz yer devirlerinin yapılmasıyla ilgili diğer oda başkanı arkadaşlarımla görüş beyan etmiştik. Baya yüksek bir rakam çıkmış, bunun daha ehven hale getirilmesi esnaf açısından daha uygundur. Çünkü yine gizli yer devirleri olacaktır. Yani bu konuda da fiyatın aşağıya çekilmesi daha iyi olurdu. Fakat belediyemiz yer devirlerini açması, korsan esnafın önlenmesi ile ilgili denetimlerin sıklaştırılması dürüst, oda kaydı, vergi kaydı olan esnafımız açısından çok büyük fayda sağlayacaktır. Korsan esnafla mücadelemiz bu aydan sonra sıkı bir şekilde başlayacaktır. Belediyemizle beraber yapacağımız yeni pazaryerleri denetim komisyonuyla çıkacağımız denetimlerde inşallah korsan esnafla mücadele edeceğiz. /Ahmet Türkmen-Melek Babacan

Etiketler :
İşgaliye Suistimalleri Haddinden Fazla Oluyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net