Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Her Emekli Aynı İkramiyeyi Alamıyor
Her Emekli Aynı İkramiyeyi Alamıyor
...
17-06-2019 10:32
GÜNDEM
0 Yorum
380 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, “Her Emeklinin Bayram İkramiyesi Bin Lira Değil,” Diyerek Açıklamalarda Bulundu.

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, emeklilere yılda iki defa ödenen bayram ikramiyelerindeki üst rakamın bin lira olduğunu, ancak bin liranın altında da ikramiye alan emekli vatandaşların çok fazla olduğunu söyledi.

İkramiyeler kademe kademe dağıtılıyor

Her iki dini bayramda da emeklilere biner lira ikramiye verileceği söylendi ama uygulama bu şekilde değil. Emeklinin alacağı para bin lira ancak aylık bağlamalardaki oranlar nispetinde. Mesela, dul aylığı yüzde 50’dir, çocuklar da varsa yüzde 25’er de çocuklar alır. Yüzde 50 dul aylığı alan kadın için 500 lira ama aynı dosyadan sadece bir tek o kadın alıyorsa ölen eşi mesela yüzde 65 ile emekli olduysa 650 lira alabilmekte. Yetim aylığı alan çocukları da yüzde 25’er aylık aldıklarına göre bin liranın yüzde 25’i ödenmektedir. Bu daha önce de tartışıldı fakat bu oranlarda herhangi bir değişiklik olmadı.

Kurban Bayramı ikramiyesi için teklifimiz yine bin 500 lira olacak

Ramazan Bayramından önce de yaptığım açıklamada genel merkez olarak bunun en az bin 500 liraya çıkarılmasını olmazsa en az bin 250 liraya kadar çıkarılmasını talep etmiştik. Bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak ödeme aynı şekilde devam ettiriliyor. Önümüzde 2 ay 10 gün sonra Kurban Bayramı gelecek. Kurban Bayramı için de hükümete teklifimizi en az bin 500 lira olarak talep edeceğiz. Her ne şekilde olursa olsun enflasyon farkından da beklediklerimiz belki onların bize vereceğinden çok fazla tutacak. Ama geçim derdi çok zor, bütün üyelerimizin şikayetleri de yoksulluk ve açlık üzerinedir. /Ahmet Türkmen-Melek Babacan

Etiketler :
Her Emekli Aynı İkramiyeyi Alamıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net