Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Edremit Belediyesi’nden öğrencilere robotik kodlama eğitimi
Edremit Belediyesi’nden öğrencilere robotik kodlama eğitimi
...
18-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
269 Okunma
Haberi Yazdır

 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan öğrencilere karne hediyesi verdi. Robotik kodlama atölyesinde eğitim hakkı kazanan çocuklara altı ay temel mühendislik eğitimi verilecek.

 

Edremit İlçesinde Edremit Belediyesi okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz robotik kodlama eğitimi veriyor. KT Robotics kodlama atölyesinde uzay temalı olarak verilen tasarım ve kodlama eğitimine katılan 50 öğrenci, farklı yaş gruplarına ayrılarak uzay keşif aracı tasarladı. Bu araçların kodlamalarını da kendileri yapan öğrenciler, keşif araçlarına kodlama eğitimi yardımıyla hareket kabiliyeti de kazandırdı. Robotik kodlama kavramını uygulamalı öğrenen öğrenciler, takım çalışmasıyla beraber temel mühendislik ve fen bilgisi eğitimini gördüler.

Temel seviye kodlarla bir keşif aracının görevleri, kod değişikliklerinde yaşanan gözlemler ve aynı kodlarla farklı yapılabilecek tasarımlar konusunda tasarım ve kodlama sürecindeki temel eğitimleri aldılar. Edremit Belediyesi ve KT Robotics işbirliği ile başlatılan çalışma sonucunda öğrenciler teknolojinin doğru kullanımıyla birlikte problem çözme becerisini yaşayarak öğrenirken, robotik araç yapımında eğitimden eğlenceyi ayırmayarak kalıcı öğrenim hedefleniyor.

Etiketler :
Edremit Belediyesi’nden öğrencilere robotik kodlama eğitimi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net