Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > ÇYDD Bandırma Şubesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek Projesi
ÇYDD Bandırma Şubesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek Projesi
...
18-06-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
314 Okunma
Haberi Yazdır

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi Menti-Mentörlük Projesi ile Üniversite Öğrencilerine Destek Olacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şube Başkanı Av. Ece Başaran, yaptığımız röportajda şube olarak verdikleri burslar ve hayata geçirmek istedikleri Menti-Mentörlük Projesi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Av. Ece Başaran yaptığı açıklamalarda, “Kural olarak üniversite öğrencileri okudukları şehirlerdeki şubelerimizden burs talep edebiliyorlar. Dolayısıyla biz de Bandırma şubesi olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere bur sağlıyoruz. Burs almak isteyen öğrencilerin öncelikle internet sitemiz üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Burs başvurularımız Eylül ayında başlayacaktır. 10 gün sürecek başvurularımız için kesin tarih aralığı ise henüz belirlenmedi.

Amacımız sadece öğrencilere bir miktar maddi destek sağlamak değil. Onları laik ve çağdaş hayatın içine dahil edebilmektir. Bu kapsamdaki en önemli projelerimizden birisi de Menti-Mentörlük Projesi’dir. Projeyi bu sene Bandırma’da uygulayacağız. Başvurularımızı da almaya başladık. Proje kapsamında öğrenci sayısına göre belirlediğimiz iş insanlarıyla görüşüyoruz. Mentör olmayı kabul eden iş insanlarına mentörlük eğitimi veriliyor. Daha sonra her bir iş insanına bir öğrenci tahsis ediliyor. Mentör, öğrencinin bunundan sonraki iş, okul hayatı ve mesleği ile ilgili yönlendirmeleri sağlıyor. Kendisini nasıl donatabileceği ve imkan varsa staj yeri ayarlanması konularında yardımcı oluyor.

Bu öğrenciye manevi bir destek oluyor. Yaşam koçluğu da denilebilir. Bir çok öğrenci aslında bu sayede okulu bittikten sonra hemen iş bulma imkanına da kavuşuyor. Bu proje öğrenciler için güzel bir fırsat,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
ÇYDD Bandırma Şubesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek Projesi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net