Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Huawei kara listeden neden çıkarılmadı
Huawei kara listeden neden çıkarılmadı
...
04-07-2019 10:26
TEKNOLOJİ
0 Yorum
352 Okunma
Haberi Yazdır

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Huawei ile iş yapan Amerikan şirketlerinin yasaklarını hafifletme sözü vermişti. Ancak Ticaret Departmanı çalışanlarından Huawei’nin kara listedeymiş gibi muamele yapmaları istendiği ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre; İhracat İcra Dairesi Başkan Yardımcısı John Sonderman tarafından bir çalışanlara mektup gönderilmiş. Reuters tarafından ortaya çıkarılan bu mektupta; Huawei ile iş yapacak olan firmaların daha seçici olması, bir kaç prosedürün bile yerine getirilmemesi durumunda firma ile iş yapılmaması gerektiği yer alıyor. Yani açık açık Çinli firma ile iş yapmayın deniliyor.
Donald Trump’ın isteği doğrultusunda Mayıs ayında Qualcomm ve Intel de dahil olmak üzere Huawei’nin en önemli bileşen tedarikçilerinin birçoğu, firma ile bağlarını koparmıştı. Google da Çinli firmanın Android lisansını iptal etmişti.

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki gerginliğin G20 zirvesinde çözüme kavuşması bekleniyordu. Ancak bu süreç biraz sancılı olacak gibi görünüyor. Bakalım iki ülke arasındaki gerginlikler ne zaman sona erecek?

 

 /mynet

Etiketler :
Huawei kara listeden neden çıkarılmadı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net