Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şapdağı Rüzgâr Enerji Santral Yapımı İçin Cumhurbaşkanı Tarafından Yeni Karar
Şapdağı Rüzgâr Enerji Santral Yapımı İçin Cumhurbaşkanı Tarafından Yeni Karar
...
10-07-2019 11:07
GÜNDEM
0 Yorum
243 Okunma
Haberi Yazdır

Şapdağı Rüzgâr Enerjisi Santrali yapımı için Havran ve İvrindi ilçelerinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

Bir özel şirket tarafından Balıkesir’in Havran ilçesi sınırları içerisinde orman arazisi ve Hazine Arazisi vasfındaki arazide rüzgârdan elektrik enerjisi üretmek amacıyla toplam 55 MW kapasiteli 19 adet rüzgâr türbini kurulup işletilmesi planlanmıştı. 142,5 Milyon TL değerindeki “Şapdağı RES 57 MWm/55 MWe [(18 x 3 MWm/3 MWe)+(1 x 3 MWm/1 MWe)]” projesi kapsamında 18 tanesi 3MWm/3MWe gücünde 1 tanesi 3MWm/1MWe gücünde olmak üzere toplam 19 adet rüzgâr türbin kurulacaktı. Santralde yılda 192.500.000 kWh enerji elde edilmesi ve üretilen elektriğin tek hat şemasına uygun olarak Akçay TM (Altınoluk)-Balıkesir 1 TM EİH’ye girdi çıktı olarak iletilmesi öngörülüyordu.

Bu amaçla;

05 Temmuz 2019tarihli ve 30822 sayılı resmi gazetede yayımlanan 1274 sayılı Cumhurbaşkanı Karanına göre; Balıkesir ilinde tesis edilecek Şapdağı Rüzgâr Enerji Santralinin yapımı amacıyla aşağıda tabloda gösterilen taşınmazlar tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi uyarınca  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamulaştırılmasına karar verildi. / Melek Babacan

Etiketler :
Şapdağı Rüzgâr Enerji Santral Yapımı İçin Cumhurbaşkanı Tarafından Yeni Karar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net