Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Emekliler İçin Bir Daha Toplanacaklar
Emekliler İçin Bir Daha Toplanacaklar
...
10-07-2019 11:19
GÜNDEM
0 Yorum
249 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Emekliler Derneği, emeklilerin haklarını savunmak için Genel Merkez nezdinde toplantı yapacak.

Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç’in de Ankara Genel Merkez’de yapılacak toplantıya katılacağı ve Bandırma’daki 11 bine yakın üye emeklinin dertlerini, sorunlarını ve taleplerini masaya yatıracak. Mitat Günüç, Temmuz zammında emekliye yapılan 5.01 oranındaki zamla sadece 1 ya da 1,5 kilo et alınabileceğini söyleyerek, “emeklinin hali içler acısı, emekliyi hiçe sayanları seçim zamanı geldiğinde emekli de hiçe saymasını bilir” dedi.

Günüç şunları söyledi, “Gelenek haline gelmiş olan Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu için Ankara’ya gidiyoruz. Toplantımız Her 3 ayda bir değişik şubelerimizde yapılıyor. Güncellenmesi, değişmesi gerekenleri tartışıyoruz ve hükümete teklif olarak sunuyoruz.

Bayramlarda verilen ikramiyelerin arttırılması gerektiğini daha önce konuşmuştuk. İkramiyelerin en az %50 arttırılmasını istiyoruz. Milletvekili arkadaşlardan aldığımız haberlere göre böyle bir teklifle gelmeyin, biraz daha insaflı olun gibi duyumlar aldık. Bunun üzerine Genel Merkez bunu %26 olarak belirledi ve teklifi öyle verdi. Fakat yine bir değişiklik olmadı. Belki de zaman kalmadı ama önümüzde kurban bayramı var. İnşallah yine aynı teklif verilecek ama bunun yanında 2000-208 yıları arasında emekli olanların intibakları var.

Bütün emeklilerimizin muzdarip olduğu doktor, ilaç ve reçete katkı paylarının kaldırılması ile ilgili de hususlarımız var. Asgari geçim indiriminde dikkate alınması gerekenleri tespit edip gideceğiz. Yine 5,1’lik zam emekliyi tatmin etmiş değildir. Mağduriyetler devam etmektedir. Yeni sunacağımız tedbirlerin herkesi tatmin edebilecek şekilde olmasını istiyoruz.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Emekliler İçin Bir Daha Toplanacaklar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net