Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Muhtar Şentürk’e Anlamlı Plaket
Muhtar Şentürk’e Anlamlı Plaket
...
11-07-2019 10:56
GÜNDEM
0 Yorum
420 Okunma
Haberi Yazdır

Vefat eden eşinden sonra 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Paşabayır Mahallesi Muhtarı seçilen Belgin Şentürk’e eşinin anısına Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu plaket verdi.

Haydar Çavuş Mahallesi Muhtarı ve Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu, Bandırma’nın en eski ve en büyük mahallelerinden Paşabayır’da 3. dönem muhtarlık görevini sürdürürken yaşamını yitiren Fuat Şentürk’ün yerine muhtar seçilen eşi Belgin Şentürk’e plaket verdi. Plaket töreninde, Paşakent Mahallesi Muhtarı Nurten Sarıaltın, Günaydın Mahallesi Muhtarı Şadiye Dirlik, Paşabayır Mahallesi Muhtarlığı Baş Azası Ali Sezer, Belgin Şentürk’ün kızı Müge Gürgen ile torunu Yaman Gürgen’de hazır bulundu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu, Paşabayır Mahallesinde 3 dönem başarıyla muhtarlık görevini sürdürdüğü sırada aniden yaşamını yitiren Fuat Şentürk adına son derece üzgün olduğunu söyleyerek, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde eşinin bıraktığı bayrağı devralan Belgin Şentürk’e başarılar diliyoruz. Bu plaketi rahmetli eşi Fuat Şentürk anısına veriyoruz, aynı zamanda muhtarlık görevine seçilmesi nedeniyle de hayırlı olsun dileklerinde bulunuyoruz” dedi. Nur Demir Hancıoğlu’nun başkanlığını yaptığı Muhtarlar Derneği’nden böyle bir plaket almasının son derece anlamlı olduğunu söyleyen Paşabayır Mahallesi Muhtarı Belgin Şentürk, plaketi alırken son derece heyecanlı dakikalar ve duygulu anlar yaşadı. Eşinin bıraktığı bayrağı devraldıktan sonra çalışmalarına ara vermeden devam eden Belgin Şentürk’ün en büyük hayali merhum eşi Fuat Şentürk’ün bıraktığı bayrağı daha da yükseklere taşımak. 

Fuat Şentürk’ün başarılı hizmetlerinden dolayı eşine plaket takdim ettik.

Nur Demir Hancıoğlu” Fuat Şentürk Bandırma Muhtarlar Derneği kurucu üyelerimizdendi. Biliyorsunuz ki rahmetli oldu. Mekanı cennet olsun. Şimdi de eşi Belgin Şentürk muhtarlık görevi yapıyor. Biz Belgin Şentürk’e, eşi Fuat Şentürk anısına, bu güne kadar yapmış olduğu katkılardan dolayı ve Bandırma Muhtarlar Derneği’nin kurucu üyesi olması nedeniyle plaket takdim ediyoruz. Belgin Hanımın, Fuat ağabeyimizin yaptığı işlerin üzerine koyarak ileri götüreceğine inanıyorum. Hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz”.

“Eşimin kaldığı yerden devam etmek istiyorum”

Belgin Şentürk” İnanın şu an çok duygulandım. Arkadaşlarımızın bu güzel jestinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Eşimin bu tür bir plaketle ödüllendirilerek bana takdim edilmesinden, onur ve gurur duydum. Eşimin kaldığı yerden devam etmek için aday oldum. Sağ olsun Paşabayır Mahallesi halkı beni çok büyük bir destekle muhtar seçti. Bu görevi sonuna kadar devam ettirmek istiyorum. Diğer muhtar arkadaşlarla güzel bir uyum içindeyiz. Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu’na bizi böyle güzel bir plaketle onurlandırdığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca, plaket töreninde yanımızda olan Paşakent Mahallesi Muhtarı Nurten Sarıaltın ve Günaydın Mahallesi Muhtarı Şadiye Dirlik’e de teşekkür ediyorum”.  /Ahmet Türkmen-Melek Babacan

Etiketler :
Muhtar Şentürk’e Anlamlı Plaket -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net