Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Sonuçları Açıklandı, Peki Şimdi Ne Olacak?
Sonuçları Açıklandı, Peki Şimdi Ne Olacak?
...
07-08-2019 11:07
EĞİTİM
0 Yorum
528 Okunma
Haberi Yazdır

Milyonlarca adayın merakla beklediği 2019-YKS Yerleştirme sonuçları dün açıklandı. 2019-YKS yerleştirme sonuçlarına ilişkin ÖSYM’ce şu açıklama yapıldı.

“2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 06 Ağustos 2019 tarihinde saat 12.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.” denildi.

Kazanan Öğrencilerde Kayıt Heyecanı Başladı

Sonuçlara göre herhangi bir üniversiteye yerleşen adayları kayıt heyecanı sarı. Kazanan öğrenciler üniversitelerce belirlenen tarihte kayıtlarını yaptırabilecekler.

Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar ise ek yerleştirmeyi beklemeye başladılar bile. Ek yerleştirmede de bir programa yerleşemeyen öğrenciler ile hiç tercih yapmadan bir daha sınava girmeyi düşünen öğrenciler ise bir yıl daha YKS’e hazırlanacaklar./Melek Babacan

Etiketler :
Sonuçları Açıklandı - Peki Şimdi Ne Olacak? -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net