Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden E-Spor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden E-Spor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi E-Spor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği 15/08/2019 tarih ve 30859 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. ...
16-08-2019 11:49
EĞİTİM
0 Yorum
417 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi E-Spor ve EkonomisiUygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliğine göre;

Merkezin Amacı:

a) Bilimsel ve teknolojik çalışmalara destek sağlamak.

b) Toplum açısından bilimsel bilginin erişilebilirliğini artırmak.

c) Modern teknik ve yöntemlerle çağdaş bilgi ve teknolojinin kazanılmasına ve geliştirilmesine katkı sağlamak.

ç) E- spor ekosisteminin paydaşları ile işbirliği yapmak.

d) Herhangi bir alanda mevcut müfredatın ötesinde bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere bu bilgiyi sağlamak.

e) Faaliyet amacı ve alanı ile bağlantılı bilgi birikimini ilgili şahıs, kurum ve kuruluşlara aktarmak ve bu amaçları gerçekleştirmeye yönelik idari, mali ve teknik uygulama esaslarını belirlemek, bilimsel toplantılar düzenlemek, konuyla ilgili süreli ve/veya süresiz yayınlar yapmak.

Merkezin Faaliyet Alanı:

a) E-spor ekosistemi ürün ve türevleri ile ilgili, bölgenin ve ülkenin gelişmesine yardımcı olacak bilimsel ve teknolojik araştırma, geliştirme ve uygulama için gerekli laboratuvar alt yapısını hazırlamak, araç ve gereçlerin teminini sağlamak.

b) E-spor ekosistemi, ürün ve türevleri ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına destek sağlamak.

c) E-spor ekosistemi paydaşları ve kuruluşlarının e-spor ürün ve türevleri ile ilgili taleplerini karşılamak, raporlamak ve yorumlamak.

ç) E-spor ekosistemi ve ekonomisi ilgili bilimsel görüş, danışmanlık ve benzeri hizmetleri yapmak, bu hizmetlere ilişkin raporlar düzenlemek.

d) E-spor ekosistemi ve ekonomisi ile ilgili olarak yurt içindeki ve dışındaki üniversiteler, kamu kuruluşları, yerel yönetimler ve özel kuruluşlar ile işbirliği yapmak.

e) E-spor ekosistemi ve ekonomisi ile ilgili ileri analiz ve ölçme teknikleri konusunda çeşitli yayınlar yapmak, konferans, panel, kurs, seminer, kongre, çalıştay, bilimsel toplantılar düzenlemek, ekosistem için organizasyonlar düzenlemek, yurt içinde ve yurt dışında bu tür etkinliklere katılmak.

f) E-spor ekosistemi ve ekonomisi ile ilgili alanlarda kalifiye eleman yetiştirilmesine yönelik eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmak, başarılı olanlara belge ve sertifika vermek, yüksek lisans ve doktora tezlerinin ve çalışmalarının ortaya çıkmasını desteklemek.

g) E-spor ekosistemi ve ekonomisi teknolojilerinin araştırılmasına yönelik laboratuvar, atölye, gözlem yerleri ve diğer tesisleri kurmak; Üniversitenin çeşitli birimlerindeki mevcut laboratuvar ve benzeri tesislerden yaygın ve etkin bir biçimde yararlanmak.

ğ) E-spor ekosistemi ve ekonomisi ile ilgili ileri analiz, test ve ölçme tekniklerine yönelik kütüphane ve dokümantasyon merkezi kurmak, bu alanlarda her türlü yayın faaliyetlerinde bulunmak.

h) Yönetim kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde, e-spor ekosistemi ve ekonomisi ile ilgili sanayi kuruluşları ve diğer özel-kamu kuruluşları için araştırma ve uygulama projeleri hazırlamak.

ı) Disiplinler arası sanayi ile ortak projeler üretmek için teknokent ve benzeri kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmak.

i) Laboratuvarların akreditasyonu için çalışmalar yapmak.

j) Rektör tarafından verilen Merkezin amaçlarına uygun diğer görevleri yapmak.

Şeklinde tanımlandı. Yönetmeliğin tam metnine http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/08/20190815-4.htmadresinden ulaşabilirsiniz. /Melek Babacan

Etiketler :
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden E-Spor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net