Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Panç “Badırma’nın Kültür Merkezine Acilen İhtiyacı Var!
Panç “Badırma’nın Kültür Merkezine Acilen İhtiyacı Var!
...
28-08-2019 09:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
475 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Selim Panç  yapımı yılan hikâyesine dönen Bandırma  Kültür merkezi ile ilgili yaptığı incelemeler ve görüşmeler hakkında  bilgi verdi.

Bilindiği üzere Paşakent  Mahallesi’ndeki  Kültür Merkezi  inşaatının temeli  2001 yılında dönemin Belediye Başkanı Halil Ünlü zamanında atılmıştı. 7800m2’lik arsa üzerine temeli atılan ilgili firmaların anlaşmazlıkları sonucunda bir türlü faaliyete geçirilemeyen,   kültür merkezi  için tekrar 2018 yılı dönemin  milletvekili Sema Kırcı’nın çabaları ile yeni bir proje çizilmişti. Bu projeye göre 352 kişilik çok amaçlı salon, 128 kişilik küçük salon, okuma ,sergi, müzik vb. etkinlik salonları, kafeteryadan oluşan, 2500 m2’lik inşaat zemini ve 6100 m2 kullanım alanına  sahip kültür merkezinin ihalesi ve yüklenici firma ile sözleşmesi yapıldı. Fakat, inşaat onayı Bakanın imzasını beklerken, Cumhurbaşkanlığınca tasarruf tedbirleri  gerekçe  gösterilerek  inşaata henüz başlanmadı.

Panç, konu ile ilgili Balıkesir İl Kültür Müdürü Mustafa  Çaltı’yı ziyaret ettiğini, ziyarette Çaltı’nın, kendisine ‘gerekli çabayı göstermekte  olduğunu,  fakat projenin bakanın onayını beklediğini’ söylediğini ifade etti.

Ayrıca Panç, “Ben bu konu hakkında Kültür ve Turizm Bakanı  Sayın Mehmet  Nuri  Ersoy‘a sesleniyorum. Sosyal,  kültürel ve üniversitesi ile gelişmiş bir kent olan Bandırma’nın bu kültür merkezine acilen  ihtiyacı vardır. Bunun hayata geçmesi  için derhal  gerekli talimatları veriniz. Bandırma kamuoyu konuyu yakinen takip etmektedir. Bandırma  ve çevre ilçeler içinde çok önemli olan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bende Meclis Üyesi olarak konuyu  takip ederek ve ilgili kişi ve kurumlarla görüşmeye devam edeceğim” dedi. /Melek Babacan

Etiketler :
Panç “Badırma’nın Kültür Merkezine Acilen İhtiyacı Var! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net