Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Festival Programı Basına Tanıtıldı
Festival Programı Basına Tanıtıldı
...
03-09-2019 09:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1313 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi’nce bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri programı basına tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına Festival Genel Sekreteri Nüvit Erten, Festival Düzenleme Komitesi üyeleri Adem Yılmaz, Fatma Salı, Ersan Kırbaş, Funda Öztemel ve İsmail Ülker katıldı. Bandırma Belediyesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Festival Genel Sekreteri Nüvit Erten, festivalin tüm yurdun dört bir tarafına duyurulması noktasında emek harcayan basın mensuplarına teşekkür ederek, aynı desteği bu senede beklediklerini söyledi.

Bu sene çok daha ekonomik şartlar altında Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalini gerçekleştirdiklerini ifade eden Nüvit Erten “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartları göz önüne alarak bütçeyi oluşturmaya gayret ettik. Belediye bütçesini kullanmadan sponsor katkısıyla festivali düzenliyoruz. 30. Kuşcenneti Kültür ve Turizm festivalinin yaklaşık bütçesi 850 Bin lira civarındadır. Ülkemizde birçok festival ekonomik nedenler yüzünden iptal edilirken, Bandırma Kenti Kuşcenneti festivalinin devam etmesi yönünde irade ortaya koymuştur.“ dedi.

Festival 10 Eylül Sahil Şenlikleri ile başlayacak. Bandırma’da kültür, sanat ve müzik ile uğraşan özellikle Bandırmalılar sahil şenliklerine dahil oldular. 14-15 Eylül günü Kuşcenneti Satranç turnuvası düzenlenecek. 17 Eylül günü AVM önünden başlayacak festival kortejiyle start alacak. 30. Kuşcenneti Kültür ve Turizm festivalinde tiyatro, sergi, kitap fuarı ve müzik gruplarının gösterileri yer alacak. Festival, 21 Eylül Cumartesi günü Haluk Levent konseriyle sona erecek. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Festival Programı Basına Tanıtıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net