Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Bir Öğrencinin Kırtasiye Masrafı En Az 200 Lira Tutuyor
Bir Öğrencinin Kırtasiye Masrafı En Az 200 Lira Tutuyor
...
05-09-2019 09:00
EĞİTİM
0 Yorum
1000 Okunma
Haberi Yazdır

Bahadır Kitap, Kırtasiye İşletme Ortağı Halil Bahadır, Sıfırdan Okula Başlayacak Bir Öğrencinin Bütün Kırtasiye Masraflarının Kaliteye Göre En Az 200 Lira, En Çok 500 Lira Civarında Tuttuğunu Söyledi.

Bahadır Kitap, Kırtasiye İşletme Ortağı Halil Bahadır, ile röportaj gerçekleştirerek sıfırdan öğrenci okutacak bir velinin ortalama ne kadar kırtasiye masraf yapacağını ve ürün seçerken nelere dikkat etmesi gerektiğini sorduk. Halil Bahadır, masrafın ürünlerin marke ve kalitesine göre 200 liradan, 500 liraya kadar çıkabileceğini söyledi ve fazla ucuza kaçılmaması noktasında uyarılarda bulunarak ürünlerin sağlık açısından bazı standartlara uyması gerektiğini vurguladı.

Halil Bahadır, “Sıfırdan bütün kırtasiye malzemeleri alınacak bir öğrenci için çanta ve kalem kutusu da dahil ortalama en az 200-250 lira arası maliyet çıkıyor. Bu fiyat ürünün kalitesine göre değişiyor. Markadan markaya göre fiyatta ciddi bir değişim oluyor. Orta kalite ürünler tercih edildiğinde maliyet 350 lira civarına çıkabiliyor. En iyi kalitedeki ürünler alınmak istenirse de 500 lira civarında bir bütçe ayrılması gerekiyor,” dedi.

Ucuza Kaçalım Derken Çocuğunuz Sağlığından Olmasın

Halil Bahadır sözlerine şöyle devam etti, “Kırtasiye malzemeleri temin ederken ürünlerin sağlıklı olması aslında en önemli konu. Okul sezonu yaklaştığında kırtasiyeci olmayan birçok yer malzeme getiriyor ama ürünlerin nerede üretildiği ve sağlıklı olduğuna dair sertifikaları var mı sorulmalı. Bazı kırtasiye ürünleri kanserojen madde içerebiliyor ve çocuklar ciddi zararlar verebiliyor. Kırtasiye ürünleri alırken ürünün üzerinde “CE” damgası olmasına dikkat edilmeli. Ürünün barkodu da mutlaka olmalı.

Bir de unutulmamalı ki 10 liralık ürün asla 3 liraya satılamaz. Bu şekilde satılan ürünlerde sertifika, yani devletin bir denetimi bulunuyor. Bunlara biz kısacası merdiven altı üretilmiş ürünler diyoruz. Bu sağlıksız ürünlerin verdiği zararlar bir anda gözlemlenemiyor ancak uzun vadede çok ciddi sağlık sorunlarına neden oluyorlar.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bir Öğrencinin Kırtasiye Masrafı En Az 200 Lira Tutuyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net