Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Zabıta Teşkilatı 193’üncü Yıl Dönümünü Kutluyor
Zabıta Teşkilatı 193’üncü Yıl Dönümünü Kutluyor
...
05-09-2019 09:00
GÜNDEM
0 Yorum
600 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürü Serhat Ekinci, 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz röportajda teşkilatın 193’üncü yılını kutlayarak açıklamalarda bulundu.

Belediye zabıtasının halkın esenliğini, huzurunu ve sağlığını, korumakla mükellef kentin gelişimine katkı sağlayan önemli bir birim olduğunu belirten Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürü Serhat Ekinci, “Amacımız bu güzel kenti hep birlikte yönetmektir,” dedi.

Ekinci, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “1826 yılında kurulmuş olan şanlı zabıta teşkilatımızın 193’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Her yıl 1 ve 7 Eylül arasında zabıta haftamızı kutlamaya devam ediyoruz. Belediye zabıtası halkın esenliğini, huzurunu ve sağlığını, ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde koruyan belediyeye bağlı kolluk kuvvetleridir.

Belediye zabıtası, belediyenin halka açılan ilk kapısı olmakla birlikte belediyenin güler yüzüdür. Dolayısıyla kurumun kimliğini en derinden hissettiren teşkilattır. Zabıta teşkilatımız meskûn mahal içinde kanun ve yönetmeliklerle belirlenmiş, görevleri uygulamakla mükelleftir.

Belediye zabıtası, hizmetin gereği ve yoğunluğuna göre imar, çevre, iş yeri açma, sağlık, trafik ve turizm zabıtası olarak ilgili birimlere ayrılabilir. Yaptığımız uygulama ve denetlemelerde vatandaşlarımızın esenliğini, güvenliğini, sağlığını ve düzeni sağlarız. Belediye zabıtası, kentin gelişimine katkı sağlayan önemli bir birimdir.

Vatandaşlarımızdan ve değerli esnaflarımızdan isteğimiz, zabıta memuru olarak çalışan arkadaşlarımıza kolaylık sağlamaları ve yardımcı olmalarıdır. Amacımız bu güzel kenti hep birlikte yönetmektir.

1-7 Eylül Zabıta Haftası, tüm teşkilatımıza ve belediyemize hayırlı olsun.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Zabıta Teşkilatı 193’üncü Yıl Dönümünü Kutluyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net