Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Gökkuşağı Edasıyla Geleceği Renklendirecekler
Gökkuşağı Edasıyla Geleceği Renklendirecekler
...
07-09-2019 10:16
EĞİTİM
0 Yorum
833 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, İlköğretim Haftası ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı, mesajında, yeni eğitim-öğretim yılının öğretmenlere, öğrencilere, velilere, eğitim için destek veren herkese ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.
Bu eğitim-öğretim yılına 1108 kurumda, 9 bin 764 derslikte, 187 bin 843 öğrenci ve 15 bin 196 öğretmenle başlandığını belirten Vali Yazıcı, "Bu gerçekten de insanda büyük bir coşku ve heyecan oluşturan başlangıcın sadece çocuklarımızın geleceğe dönük umutlarını değil ailelerimizin umutlarını, eğitim camiasının umutlarını ve elbette ülkemizin geleceğe dönük umutlarını barındırdığını belirtmeliyim." dedi.
Yeni bir eğitim-öğretim yılının ülkemize ve Balıkesir'e hayırlı olması temennisinde de bulunan Vali Yazıcı, eğitimin toplumda vazgeçilemeyecek en temel unsurların başında geldiğini vurgulayarak, geleceğin Türkiye'sine yön verecek olan gençlere en iyi şekilde eğitim verilmesinin ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesinin öncelikli amaçları olduğu söyledi.


En Hayati Unsur Eğitimdir
2019 - 2020 eğitim-öğretim yılına 'merhaba' demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, "9 Eylül günü okulların açılmasıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılına başlamış bulunuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için Balıkesir Valiliği olarak devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir. Zira insanı biçimlendiren, ona vasıf kazandıran en hayati unsur eğitimdir. Balıkesir'de yaşayan vatandaşlarımız arasında var olan dayanışma, birlik, beraberlik, hoşgörü ve anlayışın daha da gelişmesi hepimizin ortak dileğidir. Vatandaşlarımızın birbiriyle kaynaşmalarını sağlayan okullarımızın ve öğretmenlerimizin bu açıdan da önemli bir işlevi olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede devletimiz ve milletimiz, hiçbir çabadan ve fedakârlıktan kaçınmamaktadır, kaçınmayacaktır. Okullarımız hem altyapı hem de diğer ihtiyaçlarının karşılanması için görev üstlenmeye devam edeceğiz. Balıkesir'in eğitim durumunu getirebildiğimiz en yüksek seviyeye getirebilmek asıl görevimiz; çünkü bu memleket bunu hak ediyor. Balıkesir Valisi olarak her zaman en büyük hedeflerimin başında eğitimin niteliğini artırmak olmuştur. Tüm imkânlarımız ile eğitimin emrindeyiz." dedi.


Başarının Birinci Koşulu Çok Çalışmaktır
Öğrencilere seslenişinde, öğrenci olarak geçirecekleri yılların hayatlarının en güzel dönemi olduğunu ancak bu dönemi yaşarken, yerine getirilmesi gereken sorumluluklar da bulunduğuna işaret eden Vali Yazıcı, şöyle devam etti: "Bu eğitim-öğretim yılında ilk mesajım kitap okumanın hayatımızdaki önemi ve anlamı üzerine olsun. Geleceğe iyi hazırlanın. Unutmayın ki zaman hızlı geçiyor ve sizler, göz açıp kapayana kadar, bu ülkenin kaderinde söz ve yetki sahibi olacaksınız. Ümitsizliğe kapılmadan çalışınız. Unutmayınız, başarının birinci koşulu çok çalışmaktır. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Size her zaman güvendiğimi bilmenizi isterim. Başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir ve hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bilgi, görgü ve becerilerinizi geliştirerek hedeflerinize yürüyeceğiniz bu yolda başarılar dilerim. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Başarılı, mutlu bir okul yılı olsun hepimize." ifadelerini kullandı.


En Önemli Görevimiz
Mesajında öğretmenlere de seslenen Vali Yazıcı, öğrencilerin başarı ve mutluluğunda, okulu sevmesinde bir öğretmenin büyük etkisinin olduğunu ifade etti.
Ülkenin insani değerler anlamında gelişmesini sağlayacak en önemli unsurun eğitim olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin donanımlı fertler olarak yetişmesinde en önemli görev, öğretmenlerimizle birlikte ailelerimize düşmekte. Yeni eğitim dönemine başlamamız münasebetiyle, ülkemizin temel ilkeleri doğrultusunda görevlerini büyük özverilerle ifa eden öğretmenlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. Okullarımız ve toplumumuzda huzurun tesisi önemli ölçüde öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin çabalarına bağlıdır. Çocuklarımız ve velilerimiz arasındaki kardeşlik duygularının pekiştirilmesi ve öğrencilerimizin başarılarının artmasıyla toplumumuzun huzuru önemli ölçüde sağlanmış olacaktır." dedi.


Değerler Dünyasını Tanıtmaya Önem Verelim
Öğrenci, öğretmen, veli ve idareci birlikteliğinin sağlanması ile eğitimde başarının daha kolay geleceğini söyleyen Vali Yazıcı, "Eğitim konusuna çok önem vermemizi, ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini teminen her düzeyde eğitime yönlendirmelerini; devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye ediyorum. Çünkü biz eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyor, önceliklerimizi bu hassasiyetle belirliyoruz. Bu çerçevede, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesini il genelinde uygulamaya devam ediyoruz. Eğitimi, öncelikleri arasında birinci sıraya yerleştirmiş bir il olarak, bir vali olarak, bu yöndeki tüm çabaları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Çocuklarımıza değerler dünyasını tanıtmaya önem verelim. Çocuklarımızı birey olarak desteklerken, onları yaşadıkları topluma katkı sağlayan bir üye olarak yetiştirmek de çok önemlidir.  Sizlere olan sonsuz güvenle onlara en iyi ve tam eğitim imkânları sağlayacağınızdan eminim." ifadelerini kullandı.


Bir Milletin İlerlemesinde Temel Taş Çocuklardır
Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm Balıkesir'e ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, "2019-2020 eğitim-öğretim yılının eğitim sistemimizin varlık nedeni öğrencilerimize, her türlü değişime ve teknolojik gelişmeye rağmen yeri doldurulamayan öğretmenlerimize, yöneticilerimize, idari ve yardımcı tüm personele ve velilerimize hayırlı olmasını temenni eder, başarılı bir eğitim-öğretim yılı dilerken sizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu cümlesini hatırlatmak isterim: Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır! Çocuklara gereken değeri verirseniz, ilgiyi, şefkati gösterirseniz, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir." ifadelerini kullanarak mesajını tamamladı./Haber Merkezi

Etiketler :
Gökkuşağı Edasıyla Geleceği Renklendirecekler -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net