Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Bandırma’da İlköğretim Haftası Kutlandı
Bandırma’da İlköğretim Haftası Kutlandı
...
19-09-2019 08:00
EĞİTİM
0 Yorum
800 Okunma
Haberi Yazdır

İlköğretim Haftası Dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı Ve Marmara İlkokulu’nda Tören Gerçekleştirildi.

 İlk tören Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Buradaki törene Bandırma Belediye başkan vekili Adem Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler e öğrenciler katıldı. Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Marmara İlkokulu’nda gerçekleştirilen törene ise İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye başkan Vekili Adem Yılmaz, İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürü Mutlu Aslan, Merkez Görev Komutanı Alb. Doğan Oral, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mahir Mavi, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Sunullah mahallesi Muhtarı Şener Arabacılar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Marmara İlkokulu Müdürü Maksut Kaya yaptı. Kaya, “İlköğretim; öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hayata ve üst öğrenime hazırlayan, 6-14 yaşları arasında zorunlu eğitim çağını kapsar. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren, Başöğretmen Atatürk'ün Türk ulusuna hedef olarak gösterdiği, çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolu toplumun eğitilmesinden geçer.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim! sizler okula bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, paylaşmayı, saygıyı, sevgiyi, arkadaşlık duygularınızı pekiştirmek ve çağdaş bir insan olmak için geliyorsunuz. Öğretmenlerinizin rehberliğinde; kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetişeceksiniz. Sizlerin başarısı ülkemizin başarısı olacaktır.

1967 yılında Marmara İlkokulu ilk binasını inşa ederek Bandırmamızın ve Sunullah Mahallesi’nin en önemli ihtiyaçlarından olan okul binasını faaliyete geçirmişlerdir. Günümüze gelinceye kadar 50 yılı aşkın bir süre hizmet veren okul binamız, artık ihtiyaca cevap veremez hale geldiğinden bu gün resmi açılışını yapacağımız 24 derslik, 2 anasınıfı dersliği, idari odaları, Z kütüphanesi, çok amaçlı salonu, kantini ve geniş bahçesiyle yeni okul binamız eğitim öğretim faaliyetlerine başlayarak çocuklarımızı geleceğe hazırlama gibi önemli bir misyonu üslenmiş olacaktır,” dedi.

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürü Mutlu Aslan da bir konuşma gerçekleştirerek öğrencileri selamladı. Aslan, “ülkemizin geleceği olacak çocuklarımız okuma yazmayı, toplama çıkarmayı, doğaya saygıyı, güzel ahlakı, kahraman ecdadını, İstiklal Marşı’nı, şarkı söylemeyi, resim çizmeyi ve başka başka kendisine değer katacak pek çok şeyi öğrenmek üzere okula başladılar. Eğitimin, millet hayatındaki yeri modern çağlarda önemini arttırmaktadır. Eğitime değer vermek, eğitimi geliştirmek, eğitimi olmazsa olmaz önemde addetmek, çağı yakalayabilmek ve hatta çağa yön verebilmemiz için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu aziz milletin çocuklarının sağlam bir eğitimle okullarımızdan mezun olduklarında ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaklarına sonuna kadar inanıyoruz,” dedi.

Konuşmaların ardından, öğrencilerinin okuduğu şiirler ile devam eden törende, ayrıca 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine temsili çiçek vererek başarılar dilediler. Tören, yine öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri ile son buldu.

Marmara İlkokulu’nun Yeni Binası Hizmete Girdi

Marmara İlkokulu, yeni eğitim ve öğretim yılına yeni binasıyla “Merhaba,” dedi. İlköğretim Haftası nedeniyle yapılan törenin ardından, protokol tarafından kurdelesi kesilen Marmara İlköğretim Okulu yeni binası, resmi olarak hizmete açılmış oldu.

Bandırma’da artık bütün okulların tam gün eğitime geçtiğini belirten,Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar “ Yeni eğitim ve öğretim yılına heyecanla başlıyoruz. Öğrencilerimiz 2 aydır dinlenirken, bizler okulları hazır hale getirmek için çalıştık. 3 yeni okulumuzun hizmete girmesiyle de tam gün eğitime Bandırma’da geçmiş olduk. Hürriyet İlkokulu ve Bilim sanat Merkezi inşaatları devam ediyor. 3-4 yıl gibi bir sürede 10 yeni okulu eğitime açtık. Okullarımızda öğrenci sayıları 24, ancak bir iki okuldaki sıkıntı da çok kısa sürede çözülecek. Bu binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,” dedi. /Umut Osman Sunci

  

  

Etiketler :
Bandırma’da İlköğretim Haftası Kutlandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net