Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > ‘Kuş Gölü’nün Dünü ve Bu Günü’ Adlı Panel Düzenlendi
‘Kuş Gölü’nün Dünü ve Bu Günü’ Adlı Panel Düzenlendi
...
20-09-2019 08:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1094 Okunma
Haberi Yazdır

30.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nde “Kuşgölü’nün Bilim Dünyasına Tanıtımı Açısından Curt Kosswing” Paneli düzenlendi.

 Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 30.su düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Bandırma Kuş gölünün dünü ve bugünün ele alındığı bir panel gerçekleşti. Bandırma Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşen panelin konusu ise Bandırma Kuş cennetini ilk keşfeden Curt Kosswig adlı Alman Bilim İnsanının Bandırma Kuşcennetinin keşif serüveni oldu. Panel’de konuşmacı olarak Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Demirsoy ve Uzman Zooteknist Özgün Sözüer oldu.

Hem Türkiye'de hem de dünyada benzeri olmayan araştırmalara imza atan Alman bir bilim adamı Curt Kosswig, ülkemizde deniz bilimleri konusunda sayısız çalışma yapmış ayrıca Bandırma Kuş Cenneti'nin önde gelen kurucularından biri olmuştur. Hayatının büyük bir bölümünü Türkiye'de geçirmiş ve ülkemizdeki üniversitelerde hocalık yapan Kosswing, Zooloji ve hidrobiyoloji alanlarında ses getiren makalelere imza atmıştır.

CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ve yönetim kurulu üyesi emekli diş tabibi Murat Batıer, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Yağar,Nüvit Erten ve vatandaşların dikkatle izlediği panelin ardından, Bandırma Belediye Meclis Üyesi Aydın Yağar,  Bandırma Kuşcenneti ve Kuşgölü ile ilgili böylesine anlamlı ve özel bir etkinlikte yer almalarından dolayı panelistlere Festivalin anısına plaket takdim etti. /Ahmet Türkmen-Melek Babacan

Etiketler :
‘Kuş Gölü’nün Dünü ve Bu Günü’ Adlı Panel Düzenlendi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net