Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ekim Ayının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Ekim Ayının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
...
05-10-2019 08:00
GÜNDEM
0 Yorum
468 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediye Meclisi Ekim ayı olağan ilk toplantısını Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun başkanlığında yaptı.

Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun “ Bu yıl gerçekleştiremediğimiz Kitap Günleri ve Yağlı Güreş Müsabakalarını önümüzdeki yıl yenidenyapacağız” dedi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun´un başkanlığında gerçekleşen toplantıda 4 gündem, 2 ek gündem maddesi görüşüldü. Gündeme geçilmeden önce başkan Tolga Tosun, belediyenin geçtiğimiz ay yaptığı çalışma ve hizmetler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Toplantıda, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği´ne üye olunması kararlaştırıldı. Birlik’e Belediye Başkanı Tolga Tosun´dan başka asil üye olarak CHP grubundan Dr. Selim Panç, Mesut Özdemir, Hüseyin Koçyiğit ve Aydın Yağar´a görev verildi.

CHP Grubu Depremle İlgiliEk Önerge Verdi

Belediyenin 2020 mali yılı tarife taslağı ve 2020 mali yılı bütçesinin tespiti hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü yazıları görüşülmek üzere tarife, plan-bütçe ve inceleme araştırma komisyonlarına gönderildi. Ayrıca, CHP grubunun depremle ilgili verdiği ek önerge de mecliste görüşüldü. Meclis üyeleri, Bandırma´nın da birinci derece deprem kuşağı içinde bulunduğunu belirterek, gerekli önlemlerin alınmasını ve vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesine yönelik çalışmaları yapılmasını istediler. Bu konuda söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ok, Bandırma´da, depremde 85 acil toplanma alanı bulunduğunu belirtti.

Kitap Günlerini Ve Yağlı Güreşleri Tamamen Kaldırmadık

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Kitap Günleri ve Yağlı Güreş Müsabakalarının iptaliyle ilgili yaptığı açıklamada, yerel seçimler nedeniyle 30. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali”nin, Haziran ayının ilk haftası veya ikinci haftasında yapılamayarak Eylül ayına sarktığını belirterek, şunları söyledi. “Ekim ayındaki Kitap Günleri´ni hem ekonomik sıkıntılar, hem de organizasyonda geç kalınması nedeniyle yapamadık. Bazı kişilerin öne sürdüğü gibi tamamen kaldırmadık. Gelecek yıllarda hem Kitap Günleri, hem de Yağlı Güreşleri yine yapacağız. Bu arada yıl içinde her ay bir tiyatro ve kültürel etkinliğimiz olacaktır” dedi.

Kitap Günleri Etkinliği Harcaması 445 Bin Lira

Bandırma Belediyesi´nin geçen yılki Kitap Günleri etkinliği harcamasının 445 bin lira olduğunu ifade eden Tosun, “30. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali”nin 700 bin liralık bütçesinin de sponsorlar tarafından karşılandığını söyledi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nün organizasyonunda, 25 dönümlük alanda çim üretim çalışmasına geçeceklerini belirterek, “Kendi çimimizi, çiçeğimizi ve ağaç fidanımızı üreteceğiz. Böylece Belediyemizin ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.

Bandırma Belediye Meclisi, Ekim ayının ikinci toplantısını 18 Ekim 2019 Cuma günü yapılarak, 2020 mali yılı tarife taslağı ve 2020 yılı mali yılı bütçesi görüşülecek. /Ahmet Türkmen – Umut Osman Sunci

Etiketler :
Ekim Ayının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net