Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Özel Çocuklar Üretmeye Başladı
Özel Çocuklar Üretmeye Başladı
...
08-10-2019 08:00
EĞİTİM
0 Yorum
456 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği çatısı altında toplanan özel çocuklar çalışıp üretiyor. Dernekteki özel çocuklar İstanbul'dan alınan toptan bileklik siparişi ile çalışarak kendi paralarını kazanmaya başladılar.

Yaz döneminde Erdek Halk Eğitim Merkezi'nin meslek edindirme kursu sayesinde, dernek bürosu kurs alanında çalışan özel çocuklar, son 1.5 ayda toplam 5 bin adet bilekliği teslim ettikten sonra, siparişleri büyüyerek 10 bin bilekliğe ulaştı. Şuan yeni yerlerinde Özel Eğitim Öğretmenleri Esra Öksüz ve El Sanatları Öğretmenleri Emel Kurt ile birlikte, düzenli bir şekilde çalışan çocuklar, haftada 500 bileklik üreterek 10 bin adet bileklik siparişini de 3 ayda bitirmeyi hedefliyor. Bu işçilikler sayesinde cep harçlıklarını çıkaran gençler, ailelerine de kendilerinin ne kadar özel olduklarını bir kez daha kanıtlıyor.

Dernek Başkanı Söğüt: "Özel Çocuklara Umut Kapısı Olmak İstiyoruz"

Özel eğitimin bir parçası olan "dikkat gelişimi", "odaklanma", "parça bütün ilişkisi" becerilerini de arttıran çocuklar, ilerki dönemlerde daha iyi yerlerde olacaklarını ve buna benzer işlerin artarak devam etmesi temennisinde olduklarından bahseden dernek başkanı Meliha Söğüt, şuan için iş sınıfı olarak gözükse de, hedeflerinin tüm engel grupları ile birlikte evlerinden çıkmama nedenleri olmayan özel insanlara bir umut kapısı olacak, onların da kendi paralarını kazanabilecekleri bir iş okulu veya atölyesi kurmak olduğundan bahsetti.

Kurs Öğretmenleri Çocuklar İçin İş Projeleri Üretiyor

Kurs öğretmenleri Esra Öksüz ve Emel Kurt, meslek edindirme kursları sayesinde çocukların çevre esnaf ve kuruluşlara hediyelik eşya, takı ve benzeri ürünleri üreterek, işçilik yapabileceklerinden bahsederek, yakın zaman çercevesinde ikinci projelerinin de organik lif olarak kullananılabilecek doğal keçelenmiş zetinyağlı sabun imalatını çocukların yapacaklarını belirttiler./Metin Issızlar

Etiketler :
Özel Çocuklar Üretmeye Başladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net