Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KADIN AİLE > Liposuction’da Yeni Yöntem “Vaser Liposuction”
Liposuction’da Yeni Yöntem “Vaser Liposuction”
...
16-10-2019 08:00
KADIN AİLE
0 Yorum
700 Okunma
Haberi Yazdır

“Vaser Liposuction”,Klasik Liposuction’a Oranla Tek Seferde Daha Fazla Yağ Dokusu Alınabilmesini Mümkün Kılarken Daha Hızlı Ve Kısa Bir İyileşme Dönemiyle de Avantaj Sağlıyor.

Özel Bandırma Royal Hastanesi’nde Görevli Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ünsal Demir, kişiyi bölgesel yağlardan kurtaran yeni teknik “Vaser Liposuction” ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Op. Dr. Ünsal Demir, Vaser Liposuction’nun Klasik liposuction’a göre birçok avantaj sağladığını belirterek, “Vaser Liposuction daha hızlı, daha kısa bir iyileşme dönemi ve daha az ağrıyla beraber tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesini mümkün kılıyor,” dedi.

Op. Dr. Ünsal Demir, yaptığı bilgilendirmeye şöyle devam etti, “Vaser Liposuction, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak adına kullandığımız bir yöntem. Standart liposuction prosedürüne ek olarak ultrasonic enerji yardımıyla yapılır. Tabi bir bu yöntemin birçok avantajı var. Özellikle komplikasyon açısından çok avantajı var. Ameliyat sonrası görülebilecek birçok komplikasyonu, (bir hastalık varken yeni bir hastalığın veya sorunun eklenmesi) yan etkileri ve ya istemediğimiz etkileri ortadan kaldırıyor. Vaser Liposuction ile iyileşme çok erken dönemde sağlanıyor. Yapılan bölgede kanama olasılığını çok azaltıyor ve iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Standart Liposuction yöntemi ile yağların tamamını almak mümkün olmuyordu. Ama Vaser yöntemiyle kullandığımız enerji, içerideki tüm yağ hücrelerini parçalıyor ve geride neredeyse hiçbir şey bırakmıyor. Bu yüzden de tekrarlama olasılığı oldukça azalıyor.

Operasyon sonrası hastayı sıkı bir takibe alıyoruz ve hasta 1 hafta içinde gündelik hayatına dönebiliyor. Sadece 1 ay kadar korse kullanıyoruz. Sonra korseyi de çıkartıyoruz ve 1 sene kadar da hasta takibimiz oluyor.

Vaser Liposuction yöntemi hayatımıza girdiğinden beri erkek hasta oranımızda arttı. Hastalarımızın %40 kadarını erkekler oluşturuyor. Çünkü Vaser Liposuction ile vücut şekillendirme ve kas çıkarma işlemi çok daha başarılı bir şekilde yapılmaktadır.”/Umut Osman Sunci – Özlem Kurt

Etiketler :
Liposuction’da Yeni Yöntem “Vaser Liposuction” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net