Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Çanakkale Kültür Turlarına Orhaniye Mahallesi İle Devam Edildi
Çanakkale Kültür Turlarına Orhaniye Mahallesi İle Devam Edildi
...
18-10-2019 08:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
813 Okunma
Haberi Yazdır

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle tanınmış illerinin kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Kültür Turları kapsamında düzenlenen Çanakkale Turları, Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun'un talimatıyla yeniden başlatıldı.

Orhaniye Mahallesi sakinlerinden oluşan 38 kişilik grup ile birlikte Kültür Turunun ilk durağı Çanakkale Zaferinin kazanıldığı Gelibolu Yarımadası oldu.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında ilk olarak kahraman Seyit Onbaşının savaşın kaderini değiştirdiği Mecidiye Tabyası ziyaret edildi. Savşın ruh halini yansıtan Alçıtepe köyünde bulunan Hastane Müzesi ziyaretinden sonra, Şehitler Abide ve Büyük Şehitlik ziyaret edildi. Tur Ertuğrul Koyunda bulunan Yayha Çavuş şehitliği ve Kuzey Cephesinde bulunan Arıburnu (Anzak koyunun) Panoromik olarak görülmesi ile devam etti. Son olarak 57. Alay Şehitliği’nin ziyaret edildiği gezide, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehasıyla tarihin akışının değiştiği yer olan Conk Bayırı’nda son buldu.

Tarihi topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikayesinin, profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.

Çanakkale Zaferinin yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadasında, Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Turları yıl boyunca periyodik olarak devam edecek. /Haber Merkezi

Etiketler :
Çanakkale Kültür Turlarına Orhaniye Mahallesi İle Devam Edildi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net