Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Ahmet Mekin’e Onur Ödülü
Ahmet Mekin’e Onur Ödülü
...
05-11-2019 07:28
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
514 Okunma
Haberi Yazdır

1980 yılından bu yana ilçemize bağlı Ocaklar’da yaşayan Yeşilçam’ın efsane aktörü Ahmet Mekin bir ödül daha aldı.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Onur Ödülü” alan sanatçılar Ahmet Mekin ve Selma Güneri sinemaseverlerle buluştu.
Uluslararası 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılış törenine davet edilen Mekin, ayrıca festival açılışında yaptığı konuşmasında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’in kazanımlarına vurgu yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir ülkenin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözüyle başlayan Ahmet Mekin, sözlerine şöyle devam etti: “Laik Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal, birçok dalın yanı sıra sinemaya da özel bir değer veriyordu. Çünkü sinema, dünya uluslarını birbirine tanıtan, yaklaştıran ve kaynaştıran bir sanat koludur. Gereken önemi verelim.
Bu düşünce ve duyguların ışığında, beni bu ödüle bir kez daha değer gören Türk sinemasına, büyük katkıları ve destekleri bulunan sayın Antalya Belediye Başkanı’na ve Antalya Film Düzenleme Komitesi’ne, en eski bir Yeşilçamlı olarak çok teşekkür ediyorum. Antalya Film Festivali’nin bizim için çok önemi var. Daima Türk sinemasının arkasında durdu ve devam edecek. Başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. İlk Altın Portakal ödülünü 14 yaşında alan Ahmet Mekin, 73 yıl aradan sonra “Altın Portakal Yaşam Boyu Onur” ödülünü almış oldu. /Haber Merkezi

Etiketler :
Ahmet Mekin’e Onur Ödülü -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net