Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Çelebi’den Cumhuriyet İlkokulu’na Kütüphane
Çelebi’den Cumhuriyet İlkokulu’na Kütüphane
...
08-11-2019 07:28
EĞİTİM
0 Yorum
633 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Cumhuriyet İlkokulu’na Çelebi Bandırma Limanı tarafından yaptırılan kütüphane ile onarımı tamamlanan spor salonu törenle hizmete açıldı.

Açılışa Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Açılışın ardından protokol ile birlikte öğrenciler kütüphanede 10 dakika süresince kitap okudular. Öğrencilerin bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren bir kütüphane daha  öğrencilerle buluşmuş oldu. Kütüphane de toplam 4 bin kitabın bulunduğu ve ilerleyen günlerde velilerin de desteğini alarak kitap çeşitliliğinin artırılması hedefleniyor.

Açılışın ardından onarımı tamamlanan çok amaçlı solon da hizmete sunuldu. Hayırseverlere çağrıda bulunarak eğitime destek vermelerini isteyen Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar "Yaklaşık 2017 yılından bu yana okullarımızın fiziki durumlarını iyi konuma getirirken, diğer taraftan da okullarımıza yeni kütüphaneler kazandırıyoruz. 2017 yılından bugüne 11.kütüphanemizi açmış bulunmaktayız. Birçok okulumuzda "Z" kütüphane dediğimiz zenginleştirilmiş kütüphaneleri okullarımıza hayırsever vatandaşlarımızla gerçekleştiriyor. Bugün de Cumhuriyet İlkokulumuza kütüphaneyi kazandırdık. Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy sayesinde öğrencilerimiz kitaplarla buluştu. Emeğinden dolayı Ersoy’a çok teşekkür ediyorum" dedi. Kaymakam Günhan Yazar’ın ardından kısa bir konuşma yapan Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy’da eğitime verilen önemin kendileri adına çok önemli olduğunu, Cumhuriyet İlkokulu’na kütüphane kazandırmanın kendileri açısından sevindirici ve mutluluk olduğunu belirterek, böyle hizmetlerin yanında devamlı yer almaya çalışacaklarını söyledi. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Akgül de okullarına kütüphane kazandırdıkları ve spor salonunu onardıkları için Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy’a teşekkür ederek desteklerinden dolayı okulu adına plaket takdim etti. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Çelebi’den Cumhuriyet İlkokulu’na Kütüphane -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net