Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Çanakkale Turlarında Bu Hafta Ayyıldız Mahallesi Konuğumuz Oldu
Çanakkale Turlarında Bu Hafta Ayyıldız Mahallesi Konuğumuz Oldu
...
09-11-2019 07:28
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
505 Okunma
Haberi Yazdır

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle tanınmış illerinin kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla düzenlenen Kültür Turları kapsamında Ayyıldız Mahallesi sakinleri Türk Ulusunun tarihe canlarını ortaya koyarak yön verdiği bir destanın yazıldığı Çanakkale topraklarını ziyaret etti.

Dünya tarihinde Kahramanlık Destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında ilk olarak Kahraman Seyit Onbaşının savaşın kaderini değiştirdiği Mecidiye Tabyası ziyaret edildi. Savaşın ruh halini yansıtan Alçıtepe Köyünde bulunan Hastane Müzesi ziyaretinden sonra, Şehitler Abide ve Büyük Şehitlik ziyaret edildi. Tur, Ertuğrul Koyunda bulunan Yayha Çavuş Șehitliği ve Kuzey Cephesinde bulunan Arıburnu (Anzak koyunun) Panoromik olarak görülmesi ile devam etti. Son olarak 57. Alay Şehitliği’nin ziyaret edildiği gezide, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehasıyla tarihin akışının değiştiği yer olan Conk Bayırı’nda son buldu.

Tarihi topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikayesinin, profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.

Tura katılan mahalle sakinleri verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirirken, Bandırma Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a çok teşekkür ettiler. /Haber Merkezi

 

Etiketler :
Çanakkale Turlarında Bu Hafta Ayyıldız Mahallesi Konuğumuz Oldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net