Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KADIN AİLE > Devlet Hastanesi AVM’de Kan Şekeri Ölçüm Standı Açtı
Devlet Hastanesi AVM’de Kan Şekeri Ölçüm Standı Açtı
...
18-11-2019 07:28
KADIN AİLE
0 Yorum
2642 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Devlet Hastanesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak amacıyla liman AVM’de “Şeker Ölçüm Standı” açtı.

Bandırma Devlet Hastanesi, Liman AVM’de açtığı “Şeker Ölçüm Standı” ile vatandaşların şekerini ölçerek gerekli bilgilendirmelerde bulunuyor. Ayrıca, bu sayede toplanan veriler yardımıyla Bandırma’da şeker hastalığının görülme sıklığı da ortalama olarak saptanacak. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla açılan stant, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bandırma Devlet Hastanesi Diyabet Eğitimi Hemşiresi Sevinç Akçer, “Diyabette farkındalık yaratmak için AVM’de kan şekeri ölçüm standı açtık. Buradaki amaç, kişilerde kan şekeri ölçümü yapılarak, şeker yüksekliklerini tespit edip dahili branşlara sevk etmek ve istenmeyen durumların önüne geçmek. Gelen kişilerin kan şekerlerine bakıp gerekli bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri yapıyoruz. Diyabet konusunda eğitim veriyoruz, dedi.”

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ethem Karpuz ise, açtıkları stantta insanlara şeker hastalığı ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdiklerini kaydederek, “Şeker hastalığı şüphesi olanlara, mutlaka hastanemizdeki Diyabet Okulu’na gelmelerini öneriyoruz. Kayıtlarını alarak daha geniş bilgilendirmelerde bulunuyoruz,” dedi.

Dr. Ethem Karpuz, şeker hastalığı ile ilgili yaptığı bilgilendirmelerde şu sözlere yer verdi, “Şeker hastalığı hem gençlerde, hem de yaşlılarda görülebilir. En büyük belirtisi sık yeme ve su içme ihtiyacıdır. Sık idrara gitme ve ağızda kuruma da şeker hastalığının belirtileridir. Bazı hastalarda kilo kaybı da görülebilir. Bu hastalıkta genetik faktör önemlidir. Ailesinde şeker hastası olanlar çok daha dikkatli olmalıdır. Mutlaka şekerine baktırmalılar. Bu hastalık bütün vücudu etkileyen bir hastalıktır. Etkilemediği organ yoktur. Bu hastalık konusunda çok ciddi bilgi sahibi olmak gerekir.” /Umut Osman Sunci 

Etiketler :
Devlet Hastanesi AVM’de Kan Şekeri Ölçüm Standı Açtı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net