Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KADIN AİLE > Prematüre Bebekler Bir Araya Geldi
Prematüre Bebekler Bir Araya Geldi
...
19-11-2019 07:28
KADIN AİLE
0 Yorum
2557 Okunma
Haberi Yazdır

Her yıl kutlanan prematüre bebek gününün ikincisinde Özel Royal Hastanesi’nde Dünya’ya gelen prematüre bebekler bir araya geldi.

 Hastane kurucu ortaklarından Op.Dr. Gürsel Kurt yaptığı açıklamada” Burada amacımız prematüre bebeklerin sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratmak ve prematürelerin yaşam hakkına dikkat çekmektir. Bandırma Özel Royal Hastanemizde 2018 yılında 162 bebeğin yeni doğan yoğun bakım ünitesine yatışı oldu. Bu bebeklerden 30 tanesi prematüre olarak Dünya’ya geldi” dedi.

Op. Dr. Gürsel Kurt” Hastanemizde son teknoloji ile donatılmış Transport küvezimiz mevcut olup, zaman zaman Devlet Hastanesi ve 112’ye de acil durumlarda tahsis etmekteyiz. Bu vesile ile çocuk hekimlerimiz Erdinç Karabaş ve Mustafa Özel ile hemşirelerimize teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu. Çocuk doktoru Mustafa Özel’de konu hakkında hem ailelere hem de basın mensuplarına önemli bilgiler verdi. Gelen çocuklardan birkaçının ikiz olması ve ikizlerden birisinin 29 günlük olması dikkatleri üzerinde topladı.

Prematüre gününde bir araya gelen ailelerde hep beraber kahvaltı ederek hastanenin kendileri için hazırladığı videoyu neşeli şekilde seyretme fırsatını yakaladılar. Kahvaltı kesilen pasta ile sona erdi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Prematüre Bebekler Bir Araya Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net