Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > “Gücümüz Birliğimiz”
“Gücümüz Birliğimiz”
...
26-11-2019 07:28
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
992 Okunma
Haberi Yazdır

“Bandırma Ekmek ve Gül Platformu” 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü Kapsamı’nda etkinlik gerçekleştirdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü dolayısıyla bir araya gelen Bandırma Ekmek ve Gül Platformu,  sine vizyon ve film gösterimi etkinliğiyle kadına yönelik şiddete dikkat çekti. Eski Bandırma Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; erkek egemen bir toplumda kadına yönelik psikolojik ve fiziksel şiddeti en çarpıcı şekilde anlatan “Soraya’yı Taşlamak” filminin gösterimi yapıldı.

Etkinlik, Bandırma Ekmek ve Gül Platformu’ndan Zeynep Uyar’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Uyar konuşmasında, 25 Kasım gününün önemine dikkat çekerek, “Dominik Cumhuriyeti'ndeki diktatörlüğün yıkılmasında büyük rol oynayan, bedelini hayatlarıyla ödeyen 3 kız kardeş 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün sembolü oldular. Bu birlik ve beraberlik çağrısına kayıtsız kalmadığınız için hepinize teşekkür ederiz. Birlikte yapacağımız daha çok işimiz olduğuna inanıyoruz. Artık görünmez olmak, ölmek istemiyoruz. Birleşmeliyiz, çünkü birleştiğimizde, beraber yürüdüğümüzde yapamayacağımız hiçbir şey olmadığını biliyoruz. Ayakta kalmak için değil, ayağa kalkmak için; gücümüz birliğimiz diyoruz!” dedi.

Etkinlik sine vizyon ve film gösterimi ile sona erdi.

Bandırma Ekmek ve Gül Platformu ve etkinlik ile ilgili özel röportaj gerçekleştirdiğimiz Dilan Köse, yaptığımız röportajda şunları söyledi, “Bandırma’da üniversiteli kadınlar olarak Ekmek ve Gül Platformu için gönüllü olduk. Ekmek ve Gül Platformu, aslında Türkiye’nin her yerinde var. Bandırma’da da yeni oluştu. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü’nde bir film gösterimi ile dikkat çekmek istedik. Amacımız, birlik çağrısı yapmak. Hep birlikte mücadele edip yan yana olduğumuzda krize, şiddete, sömürüye karşı her şeyin üstesinden gelebiliriz. Üzerimizdeki baskıyı yıkmak için bir aradayız.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
“Gücümüz Birliğimiz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net