Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Balkış, “Ekonomik Krizi İliklerimize Kadar Hissediyoruz”
Balkış, “Ekonomik Krizi İliklerimize Kadar Hissediyoruz”
...
26-11-2019 07:28
EKONOMİ
0 Yorum
804 Okunma
Haberi Yazdır

Disk Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, emeklilerin ekonomik krizin şiddetinden en çok etkilenenlerden olduğunu belirterek, “vergi adaleti bekliyor ve ilaç katkı paylarının kaldırılmasını istiyoruz,” dedi.

Disk Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, emekli kesimin başlıca sorunlarını dile getirerek emeklilerin yapılan zamlar ve vergi yükü altında ezildiğini ifade etti. Balkış, “Biz ekonomik krizi emekliler olarak hayatın her alanında iliklerimize kadar hissediyoruz,” dedi.

Balkış konuşmasında şunları söyledi, “Emekliler son dönemlerde vergi yüklerinden, yapılan zamlardan ve birileri kızıyor ama ekonomik krizin şiddetinden en fazla etkilenenlerden oldular. İşsizlerden sonra en mağdur kesim emeklilerdir. Emeklilerin gelirleri sabit kalırken giderleri arttı. Bu da yaşamlarını zorlaştırmaya başladı.

Biz ekonomik krizi emekliler olarak hayatın her alanında iliklerimize kadar hissediyoruz.  Kimse bize demesin ki Türkiye güllük gülistanlık, emekliler çok rahat yaşıyorlar. Bu konuda yanlış söylüyorlar, yalan söylüyorlar.

Bu yüzden emekliler vergi adaletini istiyorlar. Belli konularda vergiden indirim istiyorlar. İlaç katkı paylarının tamamen ortadan kaldırılmasını istiyorlar.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Balkış - “Ekonomik Krizi İliklerimize Kadar Hissediyoruz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net