Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > İşte Bu Olmamış !..
İşte Bu Olmamış !..
...
29-11-2019 07:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
562 Okunma
Haberi Yazdır

Altıeylül Belediyesi’nin çöp konteynerlerini tablolarla güzelleştirdiği çalışması Savaştepe Caddesi  ile sürdü. Ancak Aşık Veysel, Picasso, Vincent Van Gogh  gibi ünlü sanatçıların portreleri eleştirileri de getirdi. 

Bazı vatandaşların uyarısı üzerine yapılan çalışmayı incelediklerini belirten CHP Altıeylül Belediye Meclisi üyesi Ayhan Öztürk,  “Altıeylül Belediyesi, Savaştepe caddesinde NEF’ ten başlayıp cadde boyunca, Konteynerler aracılığıyla, dünyaca ünlü sanatçıları tanıtma çalışması yürütüyor. Tanıtım panoları olarak konteynerlerin yüzeyleri seçilmiş.  Kültürel anlamda yapılan bu çalışma , düşünce olarak doğru olmasına rağmen uygulama yerinin yanlışlığı, sanat’ın ve dünyaca ünlü sanatçıların manevi şahsiyetlerine uygun düşmemiş. Konteynerlerin boşaltılması sırasında panolar çizilmiş, zarar görmüş. Bu çalışma için yapılan harcamalar boşa gidiyor. Sanatı çöpe atma gibi algılanacak bir durumla karşı karşıyayız. Bu sanatseverleri de derinden üzmüştür” dedi.

Bir de Öneri

Öztürk, “Belediye bu uygulamayı, sanata ve sanatçılara yakışır bir şekilde korunaklı panolar hazırlayıp biyografileriyle birlikte tanıtım yapmalı. Bu düzenlemeyi yaparken de, ilimizin ve ilçemizin tarihine, dışarıya karşı, ülkemizin onuruna yaraşır şekilde hareket etmelidir” diye konuştu.  Öztürk, bu konuyu değerlendirip meclis gündemine getireceklerini açıkladı.

/Memet Koşar

Etiketler :
İşte Bu Olmamış !.. -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net