Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Bu Kermesin Gelirleri Otizmli Çocuklarımıza
Bu Kermesin Gelirleri Otizmli Çocuklarımıza
...
29-11-2019 07:00
EĞİTİM
0 Yorum
628 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, gelirleri tamamen Otizmli Çocuklara bağışlanmak üzere kermes açtı.

Bandırma Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda örnek bir etkinlik gerçekleştirdi. Aksaray’daki bir okulda otizmli öğrencilerle ilgili yaşanan utandırıcı olay sonrası kolları sıvayan Bandırma Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, gelirlerinin otizmli çocuklara bağışlanacağı bir kermes açtı. Kermes duyarlı vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Bandırma Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Müdürü Tuğçe Karakaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “7 Kasım tarihinde Aksaray’da otizmli çocuklarımıza karşı üzücü bir olay meydana geldi. Biz de buradan yola çıkarak bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu yüzden öğretmenler, öğrenciler ve veliler olarak bir kermes düzenledik. Buradan elde edeceğimiz gelirlerin hepsini otizmli çocuklara bağışlayacağız.

Bu etkinliği Türkiye geneline yaymak için Balıkesir Fen Bilimleri ve Denizli Fen Bilimleri’ne de meydan okuduk. Bandırma halkı konu ile ilgili çok duyarlı davrandılar. Öğle yemeklerinin çoğunu bizim kermesimizden karşıladılar. Büyük ilgi gördük. Herkese teşekkür ediyoruz. Umarız bir daha Aksaray’dakine benzer şekilde üzücü olaylar yaşanmaz,” dedi.

Aksaray’da Ne Olmuştu?

42'si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrencinin eğitim gördüğü Aksaray'daki Mehmetçik İlkokulu'nda, özel eğitim gören öğrencilerin, bazı öğrenci velileri tarafından başka okullara gönderilmeleri istenmişti. Bir takım üzücü olaylar yaşanmış, otizmli öğrenciler yuhalanmıştı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlatmış, öğrencilerin yuhalanması olayında sorumluluğu görülen okul müdürü ve yardımcısının yöneticilik görevinden alındığı açıklanmıştı./Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bu Kermesin Gelirleri Otizmli Çocuklarımıza -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net