Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yurttaş Bakkal Artan Şiddet Olaylarına Dikkat Çekti
Yurttaş Bakkal Artan Şiddet Olaylarına Dikkat Çekti
...
30-11-2019 07:00
GÜNDEM
0 Yorum
356 Okunma
Haberi Yazdır

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, şiddet olaylarının çözümünde aile unsurunun büyük rol oynadığını belirterek annelere büyük iş düştüğünü söyledi.

Son zamanlarda artan şiddet ve intihar olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, önemli açıklamalarda bulundu. Yurttaş Bakkal, çözümün ilk önce çocuğun yetiştiği aileden başladığını kaydederek, “Kadına, erkeğe, çocuğa, doğaya, hayvana her şeye karşı şiddet var ve şu da unutulmamalı ki şiddeti uygulayan insan, zarar gören ise dünyadaki bütün sahip olduklarımızdır,” dedi.

Yurttaş Bakkal, yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi, “Günlük hayatta erkeğin kadına, kadının da erkeğe şiddet uyguladığına şahit oluyoruz. Konuyu tartışmaya öncelikle aileden başlamalıyız. Çocuğu yetiştiren annedir. Eğer bir anne çocuğuna şiddet uyguluyorsa bilin ki o toplumda bir takım olumsuzluklar yaşanacaktır. Çocuğu yetiştiren anne olduğuna göre, öncelikle annelerimizin sağlıklı bir nesil yetiştirmelerinde yöntem değiştirmesi gerekir.

Şiddet çocukluktan başlayıp belli bir yaşa kadar devam ediyorsa, problemi çözmek de zorlaşır. Bu da ruhsal problemleri öne getirir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Ruhsal problemlerle ilgili geçtiğimiz günlerde grup toplantısında yapmış olduğu bir konuşmayla konuya dikkat çekmişti. Toplumun ruhsal problemleriyle yüzleşmesi gerektiğini ve bu problemlerin acilen tedavi edilmesi gerektiğini söylemişti. Şiddetin birçok çeşidi var. Bu yüzden insanlarımızın ruhsal olarak tedavi edilmesi gerekiyor.

Hepimizin maddi ve manevi sıkıntıları muhakkak var. Bu sıkıntıları aşmak için öncelikle sabretmek ve şükür etmemiz lazım. Hoş görülü, sabırlı olmalı, kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbir hadiseyi karşımızdaki kişiye yapmamalıyız. Tedavi aslında bizde, yani insandadır.

İnsanlar problemlerini aşamadıkları zaman kendi ölümlerini de çare olarak görebiliyorlar. En tehlikeli olan belki de bu. Problemleri çözmenin çaresi kendimizdedir ve her şeyin bir çaresi muhakkak vardır. Son zamanlarda intihar olayları arttı. İntihar problemi çözmediği gibi, bir başkasının hayat hakkını elinden almakta problemi ortadan kaldırmıyor. En başta dediğim gibi burada en önemli unsur, insanı yetiştiren ailedir. Kadına, erkeğe, çocuğa, doğaya, hayvana her şeye karşı şiddet var ve şu da unutulmamalı ki şiddeti uygulayan insan, zarar gören ise dünyadaki bütün sahip olduklarımızdır.” /Ahmet Türkmen –Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Yurttaş Bakkal Artan Şiddet Olaylarına Dikkat Çekti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net