Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP’li Belediyelere Güneş Paneli
CHP’li Belediyelere Güneş Paneli
...
02-12-2019 07:00
GÜNDEM
0 Yorum
223 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili ve Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’ın yönetiminde oluşturulan Enerji Politikaları Birimi yerel yönetimlerde uygulanmak üzere projeler geliştirdi.  “1001 Çatı” adlı proje ile CHP Genel Merkezi ile 252 CHP’li belediyeye toplam 1001 adet güneş paneli kurulacak. 

CHP, Türkiye’deki yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin şekilde yararlanılması amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Balıkesir Milletvekili ve Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’ın yönetiminde oluşturulan Enerji Politikaları Birimi yerel yönetimlerde uygulanmak üzere projeler geliştirdi. Özellikle güneş enerjisinin kullanılması, atıklardan enerji elde edilmesi ve enerji tasarrufu için akıllı kentler oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapıldığını kaydeden Akın, “Önümüzdeki dönemde ‘ulusal yenilenebilir enerji çalıştayı’ ve ‘ulusal madencilik çalıştayı’  yapacağız” diye konuştu.

CHP’nin geçen haftaki tüm belediye başkanlarının  katıldığı Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Akın başkanlığındaki birimin  hazırladığı  standı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi almıştı.   

Geliştirilen projeler hakkında bilgi veren Akın, “Birincisi Verimli Kentler Projesi. Bu proje ile kentlerimizde enerji verimliliğini artırıyoruz. Enerji harcayan bütün iş aletlerinden, bilgisayarlardan, bina ışıklarından tasarruf sağlamayı amaçlıyoruz. İkincisi ‘Atıktan Değere Projesi.’ Bu çalışmayla da çöpleri ayrıştırarak hem enerji hem gübre üretebiliyoruz. Yani atıkları faydalı hale getiriyoruz” ifadesini kullandı.

“1001 Çatı” adlı projeyi anlatan Akın, bu kapsamda CHP Genel Merkezi ile 252 CHP’li belediyeye toplam 1001 adet güneş paneli kurulacağını dile getirdi. Akın, “Kuracağımız paneller o binanın elektriğini üretecek. Bu çalışmayı da toplumda farkındalık yaratmak için yürüyüş yolları üzerine, halkın rahatlıkla görebileceği noktalarda yapacağız. Sürdürülebilir ve ulusal bir enerji politikasına ihtiyacı olan ülkemizin bu ihtiyacına cevap verebilmek için, CHP Enerji Politikaları olarak aralıksız çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. /Memet Koşar

 

 

Etiketler :
CHP’li Belediyelere Güneş Paneli -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net