Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > “Renk Pınarı” Resim Sergisi Açıldı
“Renk Pınarı” Resim Sergisi Açıldı
...
09-12-2019 07:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1047 Okunma
Haberi Yazdır

Resim öğretmeni Ali Dülger ve kurs öğrencilerinin hazırlamış olduğu Renk Pınarı resim sergisi yoğun ilgi gördü.

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma Belediyesi Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi Ali Dülger Resim Kursu Öğrencilerine ait eserlerden oluşan “Renk Pınarı” Resim Sergisi Barış Manço Kültür Merkezi Melih Çınar Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.Yoğun ilginin olduğu açılışa Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Yağar, Nuvit Erten, kursiyerler ve çok sayıda sanatseverler katıldı.

Resim Bir Yürek İşidir, Tutkudur

Açılışta Konuşan Resim Öğretmeni Ali Dülger: “Şahsımı ve kursiyerlerimi onurlandırmanız nedeni ile hepinize hoşgeldiniz diyor teşekkür ediyorum. Resim kursumuzun bu yıl 4. yılı bu süre içerisinde epey yol kat ettiğimize inanıyorum. Resim tüm olumsuz düşüncelerden uzak farklı bir dünya yaratmaktır. Resim bir yürek işidir, tutkudur. Resmin büyük dünyasına adımınızı attığınız anda mitolojik, ılık bir esinti gelir tüm benliğinizi kapsar doğrudan yüreğinizi düzenler. Resimde herşey hoşgörü ve güzellik üzerine inşa edilmiştir. Değerli kursiyerlerim; ben sizin yüreğinizdeki ışığı görüyorum. Lütfen yüreğinizdeki o ışığı söndürmeyiniz. Yüreğinizde yanan ışık sönmeden nice güzel günlere, nice başarılara ve nice sergilere imza atalım. Kurs boyunca göstermiş olduğunuz çalışma azminizi gerçekten ayakta alkışlıyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki varsınız hepinize gönülden sevgilerimi sunuyorum. Nice sergilerde birlikte olmayı diliyorum” dedi.

Her Zaman Sanatın Ve Sanatçının Yanında Olduk

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’da konuşmasında şunları söyledi ;“Geçen sene yine tam bu zamanlarda Belediye Başkanı aday adayı iken geçmiş dönem başkanımız burada konuşma yapıyordu. Bizde aday arkadaşlar olarak arkasındaydık ve sergimizin açılışını beraber yapmıştık. Bugün Belediye Başkanı olarak bu serginin açılışını yapmaktan da onur duyduğumu söylemek istiyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduk. İnşallah bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bandırmamız her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Gelişimi sadece nüfus ya da sanayi açısından değil kültürel ve sanat açısından da gerçekleştirmemiz gerekiyor. İki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesinin olması Bandırma için çok büyük bir kazanç. Olabildiğince sanata ve kültüre değer veren güzel çalışmalara imza attık. İnşallah bizde geçmiş dönem Belediye Başkanlarımızın yükseltmiş olduğu çıtayı en üst seviyeye çıkarıp Bandırmanın bölgemizde kültür ve sanatta en önde gelen şehirlerinden bir tanesini yapmak için uğraşacağız. Burada olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Herkes çok güzel hazırlanıp gelmiş. Ali Dülger hocama ve kursiyerlere emeklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Sergimiz Bandırmamıza hayırlı olsun” dedi.

 Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Resim Öğretmeni Ali Dülgere katkılarından dolayı plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Üyesi Aydın Yağar ve Nuvit Erten kursiyerlere sertifikalarını verdi. Plaket ve sertifika takdimin ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. /Ahmet Türkmen –Umut Osman Sunci

 

 

 

    

   

Etiketler :
“Renk Pınarı” Resim Sergisi Açıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net