Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Altıeylül Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor
Altıeylül Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor
...
11-12-2019 07:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
651 Okunma
Haberi Yazdır

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ankara’dan eli dolu döndü. Yüzme Havuzu’nun bir bölümünün  Altıeylül Belediyesi’ne tahsisi için söz alan Avcı, Kültür Merkezi için de  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile protokol imzaladı. 

Altıeylül en geç bir yıl içinde Kültür Merkezi’ne kavuşacak

Ankara temasları hakkında açıklamada Başkan Hasan Avcı şunları söyledi:

“Ankara’ya iki önemli konu  hakkında görüşmeler yapmak üzere gittik. Birincisi; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Merkezi’nin oradaki yüzme havuzunun bize tahsisi konusu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü ile bunları görüştük. Kendisi konuyu Bakan Bey ile görüşecek. Gençlik Merkezi’nin orada bulunan yüzme havuzunun soyunma odalarının olduğu kısım Belediyemize tahsis edilecek. Bize ait olacak kısmı ilk etapta, yazın daha konforlu yüzme eğitimi alınabilecek bir alan haline getireceğiz. Zamanla da yılın 12 ayı kullanılabilecek bir tesis haline getirmeyi planlıyoruz. ”

Kültür Merkezi İçin İmzalar Atıldı
Ankara ziyaretinin en önemli konusunun Kültür Merkezi olduğunu söyleyen  Başkan  Avcı en geç 2021’in başında Altıeylül’e Kültür Merkezi’ni kazandıracaklarını açıkladı. Başkan Avcı; bu konuda şu bilgiyi verdi:

 “Ankara’ya asıl gidiş sebebimiz; Ümraniye Belediyesi ile Kardeşlik Protokolü çerçevesinde başlayan, bizim de bir miktar kaynak aktardığımız Kültür Merkezi (Hasan Can Kültür Merkezi) . Yapım aşamasında olan Kültür Merkezi belli bir noktaya kadar geldi. Sağ olsunlar Fen İşleri ekiplerimiz, Strateji Geliştirme Birimi’ndeki arkadaşlarımız Kültür Bakanlığı ile bu çalışmaları bir noktaya getirdiler. Biz de Kültür Bakan yardımcımızdan telefon ile söz almıştık. Şimdi yüz yüze görüşerek protokol ile mutabakata varmış olduk. İki yıl içinde ödemek koşulu ile bize 4-4,5 milyon gibi bir destekte bulunacaklar. Hedefimiz, 2020 sonuna kadar kültür merkezimizin eksiklerini tamamlayıp 2021’in başında Altıeylül’ü Kültür Merkezi’ne kavuşturmak. Projemiz bittiğinde içerisinde yaklaşık 500 kişilik gösteri salonu, açık fuaye alanı ve Altıeylül Türk Müziği Merkezi’nin de içerisine taşınabileceği, Altıeylül’de eksikliği hissedilen çok güzel bir yapıyı ilçemize kazandırmış olacağız.”  /Memet Koşar

 

Etiketler :
Altıeylül Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net