Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Başarıya Doymuyor
Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Başarıya Doymuyor
...
13-12-2019 07:00
EĞİTİM
0 Yorum
785 Okunma
Haberi Yazdır

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitici Eğitimi’ne Balıkesir ili ve 20 ilçesi arasında Balıkesir’i temsilen Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri öğretmeni Şükran Akpınar katıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardaki insan kaynağının niteliğinin artırılması amacıyla, Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Microsoft Firması ile Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan Bilişim Teknolojileri (BİT) öğretmenleri ve usta öğreticileri için "Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitici Eğitimi" düzenlendi. Eğitime, Balıkesir ve ilçeleri arasından Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri öğretmeni Şükran Akpınar katıldı.

Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi. “81 ilde görev yapan BİT öğretmenlerinin 4 hafta boyunca 3'er gün sürecek, 20'şer kişilik gruplar halinde katılacağı eğitimlerin ilki Ankara Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında BİT eğitimcilerine Algoritma ve Akış Diagram Dili, C#.Net Programlama Dili, Visual Studio Kurulumu, Visual Studio programı menüleri, Program Geliştirmede C# Programlama dili vb. başlıklarda bilgiler verilip konuların uygulaması yapıldı. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Şükran Akpınar' da eğitime katılanlar arasındaydı.

Genel Müdür Mehmet Nezir Gül ve Daire Başkanı Mete Kızılkaya, eğitimin son günü kursiyerleri ziyaret etti. Eğitim görevlileri ve kursiyerlerle konuşan Genel Müdür Mehmet Nezir Gül, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 3428 farklı programda eğitim verdiğini, programların niceliği kadar eğitimlerin niteliğinin de önemli olduğunu, bu eğitimlerin kalitesini eğitimcilerin niteliğinin belirlediğini ifade etti. Bu bağlamda Halk Eğitimi Merkezlerindeki eğitimcilerin eğitimlerine çok önem verildiğini ve eğitimlere devam edileceğini belirtti. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete Kızılkaya da Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bu tür eğitimlerin devam edeceğini, eğitimlerdeki konu başlıkları ve içeriklerin eğitimcilerden gelen taleplere göre belirlenmesinin uygun olduğunu düşündüklerini söyleyerek, bu konudaki taleplerin mutlaka Genel Müdürlüğe iletilmesi gerektiğini belirtti. Microsoft firması eğitim uzmanı İsmet Benli ise, öğretmen eğitimlerinin her zaman önem teşkil ettiğini ancak Halk Eğitimi Merkezlerinin yetişkin öğrenenlere ulaşmadaki rolü nedeni ile ayrıca bir önemi olduğunu söyledi. Programın son kısmında Mehmet Nezir Gül ve Mete Kızılkaya katılımcıların belgelerini verdi. Kapanış konuşmalarının ardından program sona erdi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Başarıya Doymuyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net