Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > CHP’li Şahin: ‘’ Devlet Tiyatroları Turnesi Balıkesirimizde!
CHP’li Şahin: ‘’ Devlet Tiyatroları Turnesi Balıkesirimizde!
...
22-12-2019 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
756 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Devlet Tiyatroları’nın Balıkesir’de turne düzenlenmesiyle ilgili olarak 18.09.2019 tarihinde Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa KURT ile yaptığı yazışmaların sonucunda 11 ve 18 Ocak 2019 tarihlerinde Balıkesir’e tiyatro turnesi düzenleneceğinin müjdesini verdi.

Balıkesir’de tiyatro, sanat ve estetik kültürünün gelişmesine çok önem verdiğinin altını çizen Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN; ‘’ Balıkesir’de sanat, estetik duygularının geliştirilmesi ve şehrimizde sosyal etkinliklerin artırılması amacıyla Tiyatrolar Genel Müdürlüğü’ne Eylül ayında resmi yazı yazmış ve 2 gün gibi hızlı bir sürede olumlu cevap almıştık. Şimdi de Balıkesirli hemşerilerime Ocak ayında iki farkı oyunun Devlet Tiyatroları turnesi kapsamında sergileneceğinin müjdesini vermekten mutluluk duyuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Toplumsal kimlik ve benliğin korunmasının bir yolunun da sanatı ve sanatçıyı daha ileri seviyeye çıkartmak olduğunu vurgulan Milletvekili ŞAHİN, yaptığı girişimler sonucu Balıkesir’in Devlet Tiyatroları Turnesine alınmasında emeği geçen Tiyatrolar Genel Müdürü’ne ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a destekleri için teşekkür ederek sözlerine son verdi. /Haber Merkezi

 

 

Etiketler :
CHP’li Şahin: ‘’ Devlet Tiyatroları Turnesi Balıkesirimizde! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net