Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > “Sevgi Mi? Şiddet Mi?”
“Sevgi Mi? Şiddet Mi?”
...
23-12-2019 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
971 Okunma
Haberi Yazdır

Uzm. Kln. Psikolog Ecem Üretmen Özalp Ve Uzm. Kln. Psikolog Çağla Begüm Yüce, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde “İlişkilerde Şiddeti Anlayabilmek” Konulu Konferans Verdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gençlik Dayanışma Topluluğu ve İnsani Değerler topluluğu ortaklığıyla organize edilen “İlişkilerde Şiddeti Anlayabilmek “konulu Konferans büyük ilgi gördü. Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın konuşmacıları Uzm. Kln. Psikolog Ecem Üretmen Özalp Ve Uzm. Kln. Psikolog Çağla Begüm Yüce’ydi.

Konferansta açılış konuşmasını Gençlik Dayanışma Topluluğu Başkanı Abdurrahman Çıkay yaptı. Çıkay, “Ülkemizde yaşanan bütün olaylara aynı hassasiyeti göstererek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu tarz hassas konular üzerinde toplumu bilinçlendirmek adına elimizden gelen bütün gayreti gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bütün bireylere ulaşmayı kendimize hedef görmüş, bugün de hassas bir konu olan İlişkilerde Şiddeti anlayabilmek için toplanmış bulunmaktayız. Hiçbir birey ne olursa olsun şiddeti hak etmemektedir. Bu sorun sadece ülkemizde değil dünyada da maalesef büyük bir sorundur. Bu durumun çözümü için biz gençlerin de elinden gelen bütün gayreti göstereceğinden emin olabilirsiniz. Tek isteğimiz herkesin daha adaletli ve daha güvenli bir yaşam sürdürebilmesidir,” dedi.

Konferans soru cevap şeklinde ilerledi. İlişkilerde sevgi ve şiddet ayrımının çok iyi anlaşılması gerektiğini vurgulayan konuşmacılar özellikle psikolojik şiddetin çoğu zaman görmezden gelindiğinin ya da sevgi sanıldığının altını çizdiler. İlişkilerdeki şiddetin birçok boyutu olduğu ile ilgili de örneklerde bulunan konuşmacılar, kadının erkeğe ve erkeğin kadına uygulayabileceği her türlü baskı ve kısıtlamanın da bir şiddet olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylediler. /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
“Sevgi Mi? Şiddet Mi?” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net