Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Hem Öğreniyor Hem Uyguluyorlar
Hem Öğreniyor Hem Uyguluyorlar
...
23-12-2019 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
1041 Okunma
Haberi Yazdır

Recep Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ürettiği temizlik ürünleri Ticaret Odası’nın düzenlediği Alışveriş Tanıtım Günleri’nde görücüye çıktı.

Recep Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tamamen organik sabun, kolonya ve temizlik ürünleri Ticaret Odası’nın düzenlediği Alışveriş Tanıtım Günleri’nde büyük ilgi topladı. Döner sermaye kapsamında yapılan üretim, hem öğrencilerin öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya geçirmelerine, hem de okul kasasına katkı sağlıyor.

Recep Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Alan Şefi Özlem Ardıç, yaptığımız röportajda konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Öğrencilerimizle birlikte organik üretimler yapıyoruz. Hakiki zeytinyağından organik sabunlar yapıyoruz. Bu sabunların içeriğini kişiye göre de hazırlayabiliyoruz. Mesela egzamaya karşı aynı safalı, antiseptik etkili portakal yağlı, rahatlatma etkisi olan lavantalı banyo sabunları üretebiliyoruz. Bu üretimleri 40 sene önceki eski usul ile yapıyoruz. Organik kolonyalar ve oda kokularımız da var. Ayrıca yüzey temizleyiciler, sıvı sabunlar, cam sil gibi üretimler de yapabiliyoruz.

Okulumuz döner sermaye kapsamında adeta küçük bir fabrika modunda çalışıyor. Küçük bir atölyede çok büyük işler yapıyoruz. Öğrencilerimiz bu sayede hem okuyor, hem de para kazanabiliyorlar. Bizler için de öğrencilerimize böyle bir vizyon katmak mutluluk veriyor,” dedi.

Recep Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi İpek Yuvarlak, üretim yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu sayede öğrendiklerimize daha çok odaklanabiliyoruz. Öğrenmemiz için fayda sağlıyor. Derslerimizi bu şekilde işlediğimiz için çok memnunuz. Ürünlerimizin paketlenmesinden tutun da ambalajına kadar her şeyi biz hazırlıyoruz,” dedi.

Recep Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Songül Akça ise tamamen doğal yollarla üretim yaptıklarının altını çizerek, “Katkı maddesi ve boya kullanmıyoruz. Okulumuzda ürünlerin hepsini kendimiz hazırlayabiliyor ve uygulamaya geçirebiliyoruz, “dedi. /Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
Hem Öğreniyor Hem Uyguluyorlar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net