Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Bandırma’da Gıda Üreticileri Bilgilendirildi
Bandırma’da Gıda Üreticileri Bilgilendirildi
...
26-12-2019 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
751 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme Ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği Uyum Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi.

Bandırma İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nün, gıda etiketleme ve tüketicileri bilgilendirme yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme toplantısına çok sayıda gıda üreticisi ve satıcısı katıldı. Toplantıda, toplu tüketim yerlerinde satışı yapılan gıdalarda yer alan alerjen madde bilgisi ve alkol gibi kullanılan bileşenlere ilişkin bilgilerin menüde ya da yazı tahtası aracılığıyla son tüketiciye bildiriminin zorunlu hale getirildiği açıklandı. Uygulama hazır ambalaj gıdalarda da geçerli olacak.

Bilgilendirme sunumu Gıda Mühendisi Selahattin Yalçınkaya tarafından yapıldı. Yalçınkaya, özellikle alerjin gıdalara dikkat çekerek satışı yapılan gıdaların tüketiciyi yanıltmayacak ve görünür şekilde etiketlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Gıda bileşenleri ile ilgili uyarılarda bulunan Yalçınkaya, “Alerjen gıdalar tüketici üzerinde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Gıdalar bilinçli bir seçim yapabilmesini sağlayacak biçimde etiketlenmeli ve tanıtılmalıdır,” dedi. /Umut Osman Sunci-Melek Babacan

Etiketler :
Bandırma’da Gıda Üreticileri Bilgilendirildi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net