Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > “Karalığın Yüreği” Tekrar Sahne Alacak
“Karalığın Yüreği” Tekrar Sahne Alacak
...
03-01-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
924 Okunma
Haberi Yazdır

Tiyatro Severlerden Büyük Beğeni Toplayan “Karalığın Yüreği” İsimli Oyun Kaçıranlar ve Tekrar İzlemek İsteyenler İçin Barış Manço Kültür Merkezi’nde Bir Kez Daha Sahne Alacak.

 “Karalığın Yüreği” isimli tiyatro oyunu, 6 Ocak Günü Saat 20.00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde bir kez daha tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Hakan Küçük tarafından yazılan ve Fazilet Küçük tarafından sergilenen tiyatro oyunu, Kozlu’da 1992 yılında meydana gelen grizu patlaması sonrasında bir madenci eşinin hikâyesine odaklanıyor.

Tiyatro Oyuncusu Fazilet Küçük, yaptığımız özel röportajda sorularımızı cevapladı. Röportajdan öne çıkanlar şu şekilde;

Sizi Tanıyabilir miyiz?

“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk mezunuyum. Eşimle beraber yaklaşık 4 ay önce Bandırma’ya yerleştik. Daha sonra da Karalığın Yüreği adına bir oyun yazdık.

Oyununuz İle İlgili Neler Söylersiniz?

“Oyunumuzun ilk gösterimini Bandırma’da yaptık. Daha çok izlemek isteyen kişiler olduğundan oyunumuzu 6 Ocak Günü Saat 20.00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde ikinci kez sahneleyeceğiz. Oyunda bir madenci eşinin hikâyesini anlatıyoruz. Kozlu’da 1992’de yaşanan grizu patlamasında bir madenci eşinin yaşadıklarını ve psikolojik durumunu işleyen bir öykü sahnede olacak. Olayı yazarken gerçek hayatta yaşananlardan alıntılar yaptık. Aslında tek bir kişinin öyküsünden değil de birçok kişinin öyküsünden harmanladığımız bir oyun oldu.

Bir Zonguldak hikâyesi, bir madenci hikayesi neden Bandırma’da sahneleniyor diyebilirler. Biz maden kültürünü fazla bilmeyen insanlara o atmosferi yaşatmak istedik. Madenci ailelerinin yaşadıkları, sosyal ve kültürel durumlarını göstermek istedik. Kafamızda canlandırdığımızdan çok farklı hayatlar var.”

Bandırma İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

“Biz Bandırma’ya yerleşme kararı aldığımızda yaşanılabilir ve sanatı seven bir şehir olduğunu düşünerek harekete geçtik. Gözlemlediğim süreç içersinde Bandırma’daki insanların sanata ne kadar duyarlı olduklarını, etkinlikleri takip ettiklerini görmüş oldum. İnsanlar çok sıcakkanlı ve hemen kol kanat geriyorlar. Bize de kucak açtıklar ve 4 ay içerisinde bir oyun ortaya koyabildik. Bu yüzden oyunumuza herkesi bekliyoruz. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz, gelirseniz çok mutlu oluruz.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
“Karalığın Yüreği” Tekrar Sahne Alacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net