Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Ege’nin En Büyük Amfi Tiyatrosu Artık Burhaniye Belediyesi’nin
Ege’nin En Büyük Amfi Tiyatrosu Artık Burhaniye Belediyesi’nin
...
06-01-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
766 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Taylıeli Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda yapılarak hizmete açılan Amfi Tiyatro, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in girişimiyle devralındı

Egenin en büyük amfi tiyatrosu olma özelliğine sahip olan, 2018 yılında ilk konserini yaparak Burhaniyelilerle buluşan ve o tarihten itibaren festivaller haricinde atıl vaziyette bulunan Taylıeli Amfi Tiyatro, bundan sonra Burhaniye Belediyesi yönetiminde hizmet vermeye başlayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza protokolü sonrası açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, Amfi tiyatronun artık sadece festivalden festivale değil tüm sezon boyunca aktif olacağını vurguladı.

Başkan Deveciler,  “Sanatsal faaliyetleri sezona yayarak amfi tiyatromuzun  daimi aktif sanata öncülük etmesini sağlayacağız. Amfimiz 30. Burhaniye – Ören Festivalimizde yaklaşık olarak 15 bin kişiyi ağırladı. Bu rakam bölge ve özellikle Burhaniye için çok önemli. Bu rakamı ağırlamakta en büyük sıkıntı ise araç trafiğinde yaşanıyordu. Trafik sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Tiyatromuzun işletmesinin haricinde özellikle araçlar için otopark sorununu da çözeceğiz” dedi.

72 bin m2 alan üzerine kurulu olan amfi, içerisinde açık fuaye alanı, 500 m2 kapalı ticari birimler ve mesire alanlarını bulunduruyor. Taylıeli Amfi Tiyatro’nun bünyesinde yaklaşık 270 araç kapasiteli otoparkıyla birlikte seyir terası da yer alıyor. Balikesir24saat

Etiketler :
Ege’nin En Büyük Amfi Tiyatrosu Artık Burhaniye Belediyesi’nin -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net